Dátum: 8. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
4 akcie pre ženy pri príležitosti MDŽ

Dnes je 8. marec, ktorý poznáme aj ako Medzinárodný deň žien. A práve ženám chceme venovať aj dnešný tip na víkend. Tip na 4 akcie, ktoré sa budú konať tento víkend a budú venované práve ženám.

SuperŽeny v Kácečku

Toto bude párty ako sa patrí. V piatok 8. marca 2024 zažijete v Kácečku totiž rôzne hudobné žánre ako elektroniku, techno, rap, UK garage ale aj 80. roky či hity milénia. Párty začne o 22:00 a môžete sa tešiť tri ženské DJ-ky: DJku teddyfromthebox, DJku Nevinnost a DJku Nika Mi.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

SuperŽeny v Kácečku
Zdroj: Facebook

MDŽ v SNG: Ženský hlas

MDŽ si budete môcť pripomenúť aj v sobotu 9. marca v Slovenskej národnej galérii. Okrem voľného vstupu pre ženy i mužov vás bude čakať program pod taktovkou zoskupenia Kundy crew, výtvarníčky Lucie Dovičákovej a fotografky Jany Hostričovej, ktorej diela sú v SNG aktuálne vystavené na samostatnej výstave. Viac o programe sa dočítate TU.

MDŽ v SNG: Ženský hlas
Zdroj: Facebook

Womens Power Day

Sobotný večer bude patriť od 18:00 ženám aj v Pink Whale. WOMENS POWER DAY má byť deň pre ženy, so ženami a o ženách. A preto sa môžete tešiť na večer plný ženských tém. Vagína Monology, Never Sol, Ovarius a Talking whale s Katarínou Medľovou zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva, ktorá bude rozprávať na tému Ako sa žije ochrankyniam ženských práv. Toto všetko vás čaká pod jednou strechou.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Womens Power Day
Zdroj: Facebook

MDŽ: Black Barbie & Cleo from 5 to 7

Oslavu sviatku MDŽ zakončíme nedeľným filmovými tipom. Príďte v nedeľu 10. marca o 20:00 do Kina Inak v priestoroch A4. Vychutnať si budete môcť francúzsky film zo 60. rokov, ktorého ústrednou postavou je speváčka Cleo, ktorá čaká na výsledky biopsie. Tomuto filmu bude predchádzať ešte krátky predfilm Black Barbie, ktorý opisuje, ako rasa vstupuje do našej vlastnej identity.

Viac o filmovom podujatí nájdete TU.

MDŽ: Black Barbie & Cleo from 5 to 7
Zdroj: Facebook

Obdarujte svoju polovičku nezabudnuteľným zážitkom a kúpte jej lístky na veľkolepú módnu šou Bratislavské módne dni.

Pridaj komentár