Dátum: 3. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Sviatočné obdobie spríjemní vianočná električka aj zimný Sánkobus

Vianočná električka bude premávať na trase linky 1 od soboty 4. decembra do konca roka.

Sviatočné obdobie v Bratislave spríjemní tento rok vianočná električka aj zimný Sánkobus. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. „Už po jedenástykrát bude ulicami hlavného mesta premávať vianočne ozdobená električka, tento rok v duchu detských Vianoc. Z vonkajšej strany je preto okrem tradičných svetelných reťazí dekorovaná aj ilustráciami detských ozdôb a interiér dopĺňajú ručne vyrobené ozdoby od žiakov zo Spojenej školy na Mokrohájskej ulici,“ uviedol. Výnimočnosťou tohtoročnej vianočnej električky sú detské hlásenia zastávok.

„Vianočná električka je tradícia a som rada, že aj tento rok môžeme našim obyvateľom priblížiť Vianoce a ich atmosféru aj takouto formou. Vo vianočnej električke však nevidím len atrakciu, ale aj symbol dobrého a ekologického riešenia dopravy,“ povedala viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová. Podobne ako minulý rok bude vianočná električka súčasťou riadnej premávky a cestujúcich bude voziť na trase linky 1 z Hlavnej stanice po Námestie Ľudovíta Štúra. Z toho dôvodu je potrebné si kúpiť cestovný lístok ako na inú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Električka bude premávať od soboty 4. decembra do konca roka 2021.

Tohtoročná novinka – zimný Sánkobus, vznikol inšpiráciou skibusmi, ktoré v lyžiarskych strediskách pomáhajú odbremeniť preplnené parkoviská. „Podobne aj DPB chce posilneným spojom linky 144 znížiť počet áut v lesoparku a Kamzíku,“ vysvetlil Chlebovec. Túto sezónu pribudne na Cvičnej lúke aj osvetlenie. „Tisíce detí aj dospelých sem zavítajú so sánkami, bobami, alebo len tak na čaj či varené víno. Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s mestom Bratislava podarilo obnoviť desiatky rokov nefunkčné osvetlenie Cvičnej lúky. Osvetlenie bude zapnuté počas dní s dostatočnou pokrývkou snehu do 21:00,“ dodal riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Matej Dobšovič.

Cestujúci spoznajú Sánkobus vďaka vločke v cestovnom poriadku, no aj novému jedinečnému polepu, ktorý zobrazuje bratislavské dominanty v zasneženom prostredí. DPB ho bude vypravovať počas voľných dní a v prípade priaznivých snehových podmienok aj cez pracovné dni dlhšie, teda až do 19:30. „Pre informácie o výprave odporúčame cestujúcim sledovať zmeny a obmedzenia v doprave na webstránke DPB,“ ozrejmil Chlebovec. Sánkobus bude v Bratislave premávať do konca zimnej sezóny.


Pridaj komentár