Dátum: 20. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Strelec z Alibernetovej ulice zabil 68-ročnú ženu a snažil sa zničiť jej ostatky v peci

Ženu páchateľ zastrelil, rozštvrtil a následne pokúsil spáliť v podomácky vyrobenej peci.

V prípade streľby na Alibernetovej ulici v Bratislave a na základe výsledku z pitvy došlo k zmene právnej kvalifikácie vo veci nálezu telesných pozostatkov z trestného činu zabitia na obzvlášť závažný zločin vraždy. Páchateľ, ktorý strieľal po požiarnikoch a neskôr ho našli mŕtveho, sa mal dopustiť vraždy 68-ročnej ženy. Ženu páchateľ zastrelil, rozštvrtil a následne pokúsil spáliť v podomácky vyrobenej peci. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

V nedeľu 17. júla polícia dostala krátko pred 8:00 informáciu o streľbe na príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí boli vyslaní na Alibernetovú ulicu v bratislavskej mestskej časti Nové mesto. V zmysle oznámenia tu malo dochádzať k silnému zadymeniu vychádzajúcemu z areálu jednej zo záhradných chatiek. Po príchode na miesto oznámenia príslušníci Hasičského a záchranného zboru nadviazali komunikáciu s mužom, ktorý obsluhoval zdroj zadymenia – vlastnoručne upravenú kovovú piecku. Muž po krátkej chvíli vytiahol krátku strelnú zbraň, s ktorou následne zranil dvoch zasahujúcich hasičov.

Na miesto privolali viaceré jednotky poriadkovej polície, avšak po ich príchode na miesto incidentu našli strelca bez známok života so strelným poranením v oblasti hlavy. Vedľa neho sa nachádzala aj krátka strelná zbraň. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vraždy v štádiu pokusu. Zároveň bolo zo strany vyšetrovateľa pôvodne začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia – k násilnej smrti podozrivého a rovnako aj trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia v súvislosti s nálezom telesných pozostatkov neznámej osoby, ktoré boli nájdené na pozemku rodinného domu na uvedenej adrese.

Policajti vykonali štyri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorového vozidla. Jednalo sa o byty a objekty, ktoré v minulosti páchateľ využíval, prípadne miesta, kde bol zaznamenaný jeho pohyb. Z doposiaľ vykonaných úkonov a zistení možno dôvodne predpokladať, že poškodená ženu zastrelil v chodbe bytu na Tokajíckej ulici. Predbežné znalecké skúmanie ukázalo, že príčinou jej smrti boli strelné poranenia v oblasti hlavy a krku. Páchateľ sa snažil miesto činu zakryť a upratať, čo však aj napriek jeho snahe znalci z KEÚ PZ dokázali detekovať. Následne bolo jej telo rozštvrtené a prevezené na Alibernetovú ulicu, kde sa snažil páchateľ telesných pozostatkov ženy zbaviť v podomácky vyrobenej peci.

V rámci výkonu operatívnej činnosti bola vopred vytipovaná totožnosť poškodenej, ktorá bola následnými procesnými úkonmi aj potvrdená. V rámci domovej prehliadky v chate na Alibernetovej ulici boli nájdené odevné zvršky, hodinky a okuliare patriace poškodenej žene, ktoré v prvotnom štádiu spoznali osoby z jej okruhu známych. Podľa operatívnych zistení sa jednalo o 68-ročnú susedu páchateľa, ktorá bola nezvestná od mesiaca november 2021. Následne túto skutočnosť potvrdilo aj znalecké skúmanie.

Pridaj komentár