Dátum: 4. mája 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Starosta Ružinova predstavil návrh pre parkovací dom pri Štrkoveckom jazere

Približne pred rokom sa Mestskej časti Bratislava Ružinov podarilo zachrániť kľúčové miesto pri jazere – veľké parkovisko z východnej strany, od Sabinovskej ulice.

Starosta Ružinovu predstavil návrh pre parkovací dom pri Štrkoveckom jazere
Zdroj: facebook.com/martin.chren.ruzinov

Získali ho do majetku mestskej časti a definitívne tak dali stopku plánovanej výstavbe novej bytovky na tomto mieste. Vďaka tomu sa konečne podarilo aj odblokovať roky trvajúci proces prípravy územného plánu zóny Štrkovecké jazero, ktorý blokovali aj námietky súkromných majiteľov pozemkov.

Zadanie projektu:

  • zachovať parkovacie kapacity so zvýhodnením pre rezidentov a zároveň vytvoriť nový pekný verejný priestor, ktorý zveľadí celú lokalitu.

Výsledkom práce architektov a projektantov je návrh dvojpodlažného parkovacieho domu s parčíkom na streche a s novou promenádou zo strany jazera s priestorom na dve prevádzky a terasové sedenie pre návštevníkov.

Starosta Ružinovu predstavil návrh pre parkovací dom pri Štrkoveckom jazere
Zdroj: facebook.com/martin.chren.ruzinov

Samotný parkovací dom má jedno podzemné a jedno nadzemné podlažie a siaha len do výšky terasy vedľajšieho domu na Stropkovskej, takže nikomu nezakryje výhľad na jazero, ani nijako negatívne neovplyvní obyvateľov zo susedstva. Má kapacitu 170 parkovacích miest (ktoré by boli verejne prístupné pre návštevníkov za poplatok). Na povrchu zostáva približne 70 miest, ktoré by ale boli vyhradené výhradne pre rezidentov – takže celková kapacita súčasného parkoviska vzrastie asi o 2/3 a rezidentom sa bude parkovať ľahšie, než dnes (lebo miesta na povrchu budú pre nich vyhradené a nebude na nich môcť parkovať každý). Pre porovnanie, dnes má parkovisko kapacitu zhruba 150 áut a väčšina áut na ňom nepatrí obyvateľom z okolia.


Pridaj komentár