Dátum: 27. augusta 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
Starosta Devínskej Novej Vsi chce podať trestné oznámenie za falošný leták

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi sa objavil falošný leták, starosta Dárius Krajčír chce podať trestné oznámenie. Leták reaguje na postrek mestskej časti proti komárom. Splnomocnenec primátora Bratislavy pre životné prostredie a miestny poslanec Andrej Kovarik podľa letáku tvrdí, že „postreky proti komárom sú zločin proti prírode a starosta Krajčír je zločinec“. Starosta reagoval na sociálnej sieti. „Tento nechutný výmysel budem spolu s Andrejom Kovarikom riešiť trestným oznámením na páchateľa,“ napísal Krajčír. „Je to dosť nechutné, kam sa až znížia niektorí naši spoluobčania. Toto je každopádne vykonštruovaný pamflet. S pánom starostom sa od tohto nezmyslu dištancujem. Dohodli sme sa, že budeme postupovať spoločne, vo veci vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti,“ vysvetlil na sociálnej sieti Andrej Kovarik.

Devínska Nová Ves v pondelok aplikovala chemický postrek proti komárom vo vlastnej réžii na základe hlasovania obyvateľov. Celkovo sa prieskumu zúčastnilo a hlasovalo 3 076 obyvateľov, z toho 2 446 obyvateľov za vykonanie postreku a 534 obyvateľov proti. Po chemickom postreku sa podľa starostu Dáriusa Krajčíra počet komárov znížil. Vyplýva to z utorkového monitoringu v spolupráci s magistrátom. „Výskyt komárov sa po aplikácii v intraviláne výrazne znížil, problémové zostávajú rekreačné oblasti a chránené územia – alúvium rieky Morava a Devínska Kobyla. Stav budeme priebežne kontrolovať a uvítame aj aktívny prístup zo strany obyvateľov,“ uzavrel Krajčír.

falošný leták
falošný leták

Na situáciu reagoval aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. „Štípajúce komáre nám posledné týždne značne znepríjemňujú život. Úprimne som však znechutený, že túto už aj tak nepríjemnú situáciu, sú niektorí ochotní zneužiť na rozdúchavanie nenávisti,“ píše Vallo na sociálnej sieti. „V tomto prípade neznámy autor distribuoval letáky v Devínskej Novej Vsi, ktoré falošne vydáva za dielo nášho splnomocnenca pre životné prostredie Andreja Kovarika, a tvrdí, že sa spoločne so mnou a ministrom životného prostredia snažíme o väzobný trest pre starostu Devínskej Novej vsi z dôvodu, že aplikoval chemický postrek proti komárom. Je to absurdný nezmysel a lož,“ uzavrel.

Pridaj komentár