Dátum: 20. októbra 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
Staré Mesto ruší tento rok vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí

Bratislavské Staré Mesto ruší tohtoročné vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. „Do poslednej chvíle sme dúfali, že sa nám tradičnú vianočnú akciu podarí zorganizovať aj tento rok, aj keď len v oklieštenej podobe. No napokon sme dali prednosť zdravému rozumu a zodpovednosti,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová na webovej stránke mestskej časti a dodala, že Staromestské vianočné trhy, ktoré sa zvyčajne konajú na Hviezdoslavovom námestí, sa tento rok rušia. „Stále hľadáme spôsob, ako tradičnú vianočnú atmosféru priniesť na Hviezdoslavovo námestie a do Starého Mesta aj tento rok, pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení a nariadení,“ doplnila.

Ani tento rok nebude na Hviezdoslavovom námestí chýbať vianočný stromček a adventný veniec umiestnený na prekrytej fontáne v strede námestia. Stromček by mal zažiariť najneskôr do 4. decembra, presný termín zatiaľ Staré Mesto nekonkretizovalo. „Vedenie mestskej časti pozorne sleduje vývoj epidemiologickej situácie a v prípade uvoľnenia opatrení je pripravené reagovať a zorganizovať aspoň improvizované vianočné trhy,“ uviedla samospráva.

Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí sa konajú už od 90. rokov 20. storočia. Odvtedy prešli rôznymi zmenami, pribudli stánky aj klzisko a postupne sa rozšírili na celú plochu námestia.

Pridaj komentár