Dátum: 31. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 1
Staré Mesto bude opäť hľadať nájomcu Propelleru na Rázusovom nábreží

Podmienky súťaže určujú výšku prenájmu na minimálne 12 eur za štvorcový meter na mesiac.

Staré Mesto bude opäť hľadať nájomcu budovy Propelleru na Rázusovom nábreží. Ide v poradí už o štvrtú verejnú súťaž – pri ostatnej, ktorá bola vyhlásená v septembri 2020, víťaz nakoniec nepodpísal zmluvu, dve predchádzajúce súťaže boli v minulosti zrušené. O víťazovi rozhodne súťažná komisia, výsledky budú zverejnené najneskôr do 10. júna 2021. Komisia bude brať do úvahy nielen ponúknutú sumu za prenájom, ale v prvom rade predloženú koncepciu. Informoval o tom v utorok hovorca mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Matej Števove.

Podmienky súťaže určujú výšku prenájmu na minimálne 12 eur za štvorcový meter na mesiac. Dokopy teda ide o 840 eur mesačne. Nájomná zmluva bude uzavretá na dobu neurčitú. Účel využitia bol špecifikovaný na „kaviareň, poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, nefajčiarskeho typu s otváracou dobou do 22:00, zariadenie pre kultúrne a komunitné aktivity“. Budúci nájomca je zároveň povinný rešpektovať funkčný štýl 30. rokov 20. storočia, keď bol Propeller postavený podľa návrhu Emila Belluša a v duchu ktorého bol v roku 2019 zrekonštruovaný jeho interiér. Mestská časť si zároveň v podmienkach zmluvy vyhradzuje právo naďalej realizovať v Propelleri kultúrne a spoločenské aktivity. Kultúrne podujatia má organizovať aj samotný nájomca, všetky však musí schváliť mestská časť.

1 people reacted on this

  1. 840 eur na tak malý priestor na mesiac? To je veľa aj keď je to na exponovanom mieste. Ide reálne o veľmi malý „manévrovací“ priestor pre personál. Takto sa tam môže uživiť zase len krčma typu „piváreň“ …

Pridaj komentár