Posted on: 26. apríla 2021 Posted by: SITA Comments: 0
DPB zvyšuje kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovuje niektoré linky a nasadzuje vozidlá s vyššou kapacitou.
T.O.P. Auto Bratislava

DPB zvyšuje kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovuje niektoré linky a nasadzuje vozidlá s vyššou kapacitou.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) oddnes zvyšuje kapacitu mestskej hromadnej dopravy (MHD), spoje budú premávať častejšie. „S postupným uvoľňovaním opatrení začínajú Bratislavčania opäť viac cestovať MHD. Od pondelka 26. apríla preto zvyšujeme kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovujeme niektoré linky a do prevádzky nasadzujeme aj kapacitnejšie vozidlá,“ avizoval DPB na sociálnej sieti.

Od dnešného dňa opäť začala premávať električka 7 po trase Rača – Stn. Vinohrady – Blumentál – Hlavná stanica. „V rannej špičke sa tým interval na račianskej radiále skráti len na 2 – 3 minúty a zdvojnásobí počet spojov,“ uvádza DPB. Obnovuje sa aj prevádzka autobusu 94, ktorý opäť prepojí Petržalku so Zochovou a uzlom Blumentál a posilnia sa tým vyťažené autobusy 93. „Na linke 4 budú opäť premávať kapacitnejšie súpravy namiesto súčasných kratších vozidiel. Zvýšime tým kapacitu električiek do Dúbravky, Karlovej Vsi a na Vajnorskej pri vybraných spojoch až o 50 percent,“ doplnil dopravný podnik. Na linku 70 medzi Stn. Podunajské Biskupice a Mostom SNP nasadí DPB kĺbové autobusy, ktoré navýšia kapacitu až o 50 percent.

Linky 191, 192, 196 a 208 naďalej nebudú premávať. „Ďalšie posilnenia budú závisieť od uvoľňovania opatrení, zvyšovania využívanosti MHD a finančnej pomoci zo strany štátu,“ úzatvára DPB.

T.O.P. Auto Bratislava

Pridaj komentár