Dátum: 31. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Slovenská katolícka charita štartuje 13. ročník zbierky školských pomôcok

Chce pomôcť naplniť školské tašky žiakov zo sociálne slabších rodín.

Slovenská katolícka charita odštartuje 1. júna 13. ročník zbierky školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. Pomôžu im nevyužité ceruzky, farbičky, zošity či iné školské potreby. Zbierať ich bude do 15: septembra po celom Slovensku na viac ako 76 zberných miestach. Pomôcť sa dá aj finančne prostredníctvom účtu alebo online na portáli charita.darujme.sk/socialne-stipendium/. Informovala o tom manažérka oddelenia komunikácie Slovenskej katolíckej charity Monika Molnárová v tlačovej správe.

„Situácia za posledné dva ročníky nás podporila v tom, aby sme zbierku rozšírili aj na elektroniku. Darovať tak môžete aj zachovalé, ale stále funkčné tablety, notebooky, či telefóny, prostredníctvom ktorých môžu žiaci absolvovať vyučovane dištančne. Touto výzvou apelujeme nielen na jednotlivcov, ale predovšetkým na firmy a spoločnosti, ktoré každoročne vyraďujú tisícky zariadení,“ uviedla Molnárová v tlačovej správe.

Slovenská katolícka charita koordinuje Zbierku školských pomôcok každý rok cez arcidiecézne a eparchiálne charity. Za 12 rokov fungovania zbierky vyzbierala deťom zhruba 150-tisíc školských pomôcok.

Pridaj komentár