Dátum: 30. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Slovan vybavil duel s Košicami za štvrťhodinu

Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava sa nedeľňajším víťazstvom 4:0 nad nováčikom FC Košice opäť dostal na líderský post v najvyššej súťaži 2023/2024.

„Belasí“ mali začiatok stretnutia ako z rozprávky, keď už v 14. minúte viedli 3:0 po presných zásahoch Dávida Strelca, Tigrana Barseghjana a Juraja Kucku. Konečnú podobu výsledku dal v 48. minúte z pokutového kopu Aleksandar Čavrič.

Zľava: Tigran Berseghjan, Alexandar Čavrič a Kyriakos Svvidissa z ŠK Slovan Bratislava tešia po góle 2:0 počas futbalového zápasu 12. kola Niké ligy 2023/2024 medzi ŠK Slovan Bratislava – FC Košice. Bratislava, 29. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík

Tréner bratislavského mužstva Vladimír Weiss st. bol po stretnutí spokojný s presvedčivým víťazstvom i návratom na 1. miesto. Slovan má náskok bodu pred druhým MŠK Žilina a navyše k dobru stredajšiu dohrávku proti Michalovciam. „Z našej strany dobrý výkon. Po ťažkom a fyzicky náročnom zápase v Lille sme mali len dva dni na prípravu. V prvom polčase sme hrali dobre, kombinačne a rýchlo smerom hore. Ku koncu už trošku dochádzali sily, no hráči ako Blackman, Bajrič či Savvidis, ktorí odohrali celý duel v Lille, hrali výborne. S výkonom som spokojný, dali sme štyri góly a mali sme viacero dobrých šancí,“ povedal po zápase 59-ročný kouč podľa webu Slovana.

David Strelec z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) strieľa gól 1:0 počas futbalového zápasu 12. kola Niké ligy 2023/2024 medzi ŠK Slovan Bratislava – FC Košice. Bratislava, 29. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík

Dočasný lodivod Košičanov Miroslav Sovič st. priznal, že na Tehelnom poli to pre jeho mužstvo bol náročný zápas. „Pred výkopom máte nejaký plán, ktorý sa vám však za 15 minút zrúti ako domček z kariet. A v situácii, v akej sa nachádzame, bol prvý polčas z našej strany veľmi slabý. Bolo tam veľa nervozity, čo chápem, pretože liga je v prvom rade o kvalite, ktorú Slovan má. Čo však nedokážem pochopiť, sú ľahké straty, čo si s hráčmi musíme prejsť,“ povedal bývalý slovenský reprezentant. Košičanom sa momentálne vôbec nedarí, v lige prehrali už siedmy zápas po sebe a v tabuľke sú na 10. mieste, pričom od posledného miesta ich delia iba štyri body.

Pridaj komentár