Dátum: 24. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Hájovňa Krasňany

Kedysi schátraná budova muničného skladu, dnes ideálne miesto na oddych či grilovačku a iné aktivity. To je zrekonštruovaná hájovňa Krasňany.

Hájovňa obnovená po viac ako 100 rokoch

Pôvodná hájovňa bola na tomto mieste postavená ešte na prelome 19. a 20. storočia. Neskôr tu bol muničný sklad, ktorý bol dlhé roky verejnosti neprístupný. Po rokoch sa však hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi a Metropolitným inštitútom Bratislava rozhodli zaradiť hájovňu do programu Živé miesta. Tento program je zameraný na obnovu dlhodobo zanedbaných priestorov v Bratislave, pričom sa ich snaží premeniť na funkčné a atraktívne miesta. Výsledná podoba hájovne vznikla podľa návrhu architektov z ateliéru Office 110.

Hájovňa bola opäť sprístupnená verejnosti ešte v júli minulého roka a odvtedy tam môžete nájsť ohniská s posedením, veľký gril, ihrisko či petang. Je tiež obľúbenou zastávkou pre cyklistov. Momentálne ju dotvára aj krásna atmosféra rozkvitnutých stromov, ktoré sú doslova pastvou pre oči. Ak ste väčšia skupina, altánok s grilom si môžete aj rezervovať, a to od pondelka do stredy. Viac informácií o rezervácii nájdete TU.


Pridaj komentár