Dátum: 12. septembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Regulované parkovanie pribudne v lokalitách Košická - Miletičova- Prievozská a Ružová dolina

Parkovaciu zónu Ružinov – Nivy spúšťajú vo fázach po menších lokalitách, od 29. septembra zavedú poslednú.

Bratislava zavádza od 29. septembra systém regulovaného parkovania PASS aj vo zvyšnej časti zóny Ružinov – Nivy. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, obyvatelia lokalít Košická – Miletičova – Prievozská a Ružová dolina si už môžu zakúpiť parkovaciu kartu cez webovú stránku www.paas.sk alebo navštíviť jedno z klientských miest. Aktuálne v poslednej časti zóny inštalujú zvislé a robia vodorovné dopravné značenie. „V celej zóne Ružinov – Nivy sme už osadili prvé parkomaty a ďalšie budeme inštalovať aj v susednej zóne v Starom Meste,“ dodáva magistrát.

Regulované parkovanie pribudne v lokalitách Košická - Miletičova- Prievozská a Ružová dolina

V lokalite Košická – Miletičova – Prievozská a Ružová dolina pôvodne plánovali zaviesť systém regulovaného parkovania PAAS už v júni, respektíve na prelome júna a júla. „Vzhľadom na dlhšie procesy súvisiace s prípravou a schvaľovaním projektu organizácie dopravy sme však museli termín posunúť,“ vysvetľuje mesto. Zároveň dodáva, že ak si obyvatelia s trvalým pobytom v týchto dvoch lokalitách kúpili rezidentskú parkovaciu kartu už skôr, platnosť kariet im bude automaticky predĺžená. „Karta bude platiť 12 mesiacov od dátumu spustenia regulácie, teda od 29. septembra,“ doplnilo mesto.

Parkovaciu zónu Ružinov – Nivy spúšťali vo fázach po menších lokalitách. Prvou lokalitou bol Starý Ružinov – východ, kde systém regulovaného parkovania PAAS zaviedli koncom marca. „Začiatkom mája sa pridal Starý Ružinov – západ a 500 bytov a v júni sme spustili PAAS reguláciu aj v časti medzi Svätoplukovou a Košickou,“ spresnilo mesto. Po pridaní lokality Košická – Miletičova – Prievozská a Ružovej doliny bude zóna kompletná. „Všetky tieto lokality spolu tvoria jednu zónu Ružinov – Nivy (RU1) a rezidentskú parkovaciu kartu je tak možné využiť na parkovanie v celej zóne,“ uzavrelo mesto.

Pridaj komentár