Dátum: 23. mája 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Rebelka z dobrej rodiny

Diváci RTVS môžu každú nedeľu večer o pol ôsmej na Jednotke sledovať nemeckú rodinnú ságu „Rebelka z dobrej rodiny“.

Seriál z obdobia povojnového Nemecka okrem ľudských príbehov zobrazuje aj Berlín a jednu z jeho najrušnejších, najdlhších a najširších ulíc Kurfürstendamm Strasse, ktorej sa do dnešného dňa hovorí Ku´damm.

Rebelka z dobrej rodiny
Foto: RTVS

Rebelka z dobrej rodiny vtiahla divákov do sveta vášne, veľkolepých tanečných scén a rodinnej drámy Kataríny Schöllackovej, majiteľky školy spoločenských tancov, a jej troch dcér – Helgy, Moniky a Evy. Sága sleduje ich osudy v rokoch 1956, 1959 a 1963. Každému z týchto období sa venujú tri časti seriálu. Katarína Schöllacková je veľmi konzervatívna žena. Ako profesionálna tanečnica vyhrala kedysi aj so svojím manželom množstvo súťaží. Po kariére spolu prevzali tanečnú školu Galant, no jej manžel sa z vojny nevrátil a od roku 1944 je nezvestný. Odvtedy sa musí o tanečnú školu a výchovu svojich dcér starať sama. Ako žena a matka, ktorá sa opiera o tradičné hodnoty, v tomto duchu vychováva aj svoje dcéry. Aby čo najlepšie zabezpečila dievčatá, snaží sa urobiť čokoľvek, najmä ich dobre vydať.

Rebelka z dobrej rodiny
Foto: RTVS

V hlavných úlohách účinkujú Claudia Michelsen ako Katarína, Sonja Gerhardt ako Monika, Maria Ehrich ako Helga a Emilia Schüle ako Eva. Za seriálom stojí talentovaná tvorkyňa Annette Hessová a hlavným režisérom je Sven Bohse.

Pridaj komentár