Dátum: 1. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Prvomájové oslavy v hlavnom meste

Prvý máj sa každoročne nesie na Slovensku v duchu osláv. Či už je to stavanie mája, majálesy, v minulosti prvomájové sprievody či alegorické vozy a dnes už rôzne podujatia, ktorými si pripomíname sviatok práce. Pozrite si pár tipov ako osláviť tento deň.

Deň otvorených ateliérov 2024

Aj tento rok sa bude v budove Novej Cvernovky konať ďalší ročník Dňa otvorených ateliérov. Program sa bude konať vnútri aj vonku a na svoje si prídu tak deti ako aj dospelí. Návštevníci sa môžu tešiť na workshopy, divadlo pre deti, diskusie na rôzne témy, koncerty, výstavy a mnoho ďalšieho.

Celý program nájdete TU.

Deň otvorených ateliérov 2024

Palma LIVE – Zažite Palmu naživo

Palma je areál bývalého potravinárskeho priemyslu, ktorý dlho chátral. Dnes sa táto štvrť snaží znova ožiť a vybudovať tu dobré miesto pre život. 1. mája sa toto mieto otvorí pre všetkých. Môžete tu zažiť príjemnú susedskú atmosféru, ochutnať rôzne gastro špeciality, zúčastniť sa diskusií či objaviť kreatívny svet umelcov.

Viac o programe nádete TU.

Palma LIVE - Zažite Palmu naživo

Petržalský majáles

Prvý máj sa bude oslavovať aj v Petržalke. Oslavy začnú o 11:00 na Námestí republiky. Zažijete stavanie mája, varenie guláša, svoje výrobky tu budú ponúkať rôzni remeselníci a o zábavu sa postarajú detské a dospelácke folklórne súbory či kapela Kmeťoband.

Program majálesu nájdete TU.

Petržalský majáles

Pridaj komentár