Dátum: 4. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Prvá fáza nového Istropolisu má priniesť kultúrno-spoločenskú sálu aj administratívnu budovu

Výstavba nového Istropolisu na Trnavskom mýte v Bratislave pokračuje ďalšou fázou. Ako informuje developer Immocap v tlačovej správe, do projektu chce priniesť okrem kultúry aj energeticky efektívne riešenia a priestor pre prácu či bývanie. Projekt Istropolis má ambíciu už v prvej fáze výstavby priniesť kultúrno-spoločenskú sálu aj administratívnu budovu.

V prvej pripravovanej administratívnej budove bude podľa investora využitý systém TABS, ktorý zabezpečuje tepelný komfort v miestnostiach výlučne sálavým spôsobom. „Tým zabraňuje fúkaniu prúdu horúceho alebo studeného vzduchu, vytvára komfortné prostredie a znižuje prevádzkové náklady o viac ako 50 percent v porovnaní s existujúcimi budovami v hlavnom meste,“ konštatuje developer s tým, že takýto systém bude použitý v administratívnej budove v Bratislave po prvýkrát. Budova bude mať podľa neho tiež dostatok prirodzeného denného svetla vďaka vnútornému átriu.

Prvá fáza nového Istropolisu
Zdroj: Immocap

V interiéroch a exteriéroch chce investor vo zvýšenej miere využívať drevo, pričom hlavným prvkom bude v átriu budovy na centrálnom schodisku, aj na fasáde. „Vynakladáme veľa energie na prácu s recyklovanými materiálmi a systémovo reálne znižujeme uhlíkovú stopou. S tým súvisí aj aktívne využívanie dreva, napríklad ako súčasti fasády, či opätovné použitie kamenného obkladu z pôvodnej budovy Domu odborov,“ poznamenal generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Pridaj komentár