Dátum: 7. októbra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Pri policajnej kontrole v Pentagone zadržali dvoch mužov

Vyšetrovateľ policajného zboru obvinil 33-ročného Michala S. z drogovej trestnej činnosti.

Pri policajnej kontrole v bratislavskom Pentagone vo Vrakuni, zameranej na drogovú trestnú činnosť, zadržali dvoch mužov. Vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) v obvinil 33-ročného Michala S. pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková, obvinený muž po výzve policajtov vytiahol z vrecka plastový obal s obsahom neznámej kryštalickej látky a vysypal ho na zem. Muža zadržali a predviedli na policajné oddelenie. „Pri predvádzaní muž kládol aktívny odpor a odmietal nasadenie služobných pút. Z uvedeného dôvodu museli policajti použiť donucovanie prostriedky, a to hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany,“ skonštatovala hovorkyňa. Zaistený materiál zaslali na expertízne skúmanie, ktoré potvrdilo prítomnosť metamfetamínu.

V stredu 6. októbra zaistili policajti materiál s obsahom neznámej kryštalickej látky u ďalšieho, 34-ročného muža. Ten policajtom tvrdil, že ide o pervitín. Zaistený materiál zaslali Kriminalistickému a expertíznemu ústavu PZ. V tomto prípade polícia začala stíhanie pre drogovú trestnú činnosť.


Pridaj komentár