Dátum: 11. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 1
Premena internátu v Záhorskej Bystrici na nájomné byty

Magistrát plánuje v najbližšom období prostredníctvom rôznych opatrení zvýšiť počet nájomných bytov v Bratislave.

Opustená budova internátu v bratislavskej Záhorskej Bystrici sa zmení na mestské nájomné byty. Magistrát Bratislavy informuje o aktuálnom stave projektu na sociálnej sieti. „Projekt mestského nájomného bývania v Záhorskej Bystrici, kde rekonštrukciou pôvodného internátu pribudne zhruba 90 cenovo dostupných mestských nájomných bytov, napreduje,“ uvádza mesto s tým, že v rámci projektových prác už majú architektonickú štúdiu. Objekt internátu pritom zostane zachovaný.

Architekti zo spoločnosti studený architekti, s.r.o., navrhujú zmeny dispozičného riešenia tak, aby vzniklo prostredie pre nájomné bývanie s adekvátnym zázemím. „To znamená, napríklad vybudovanie dostatočného počtu parkovacích miest či doplnenie stromoradia,“ vysvetľuje mesto. Projekt okrem mestských nájomných bytov počíta s celkovou premenou areálu, v ktorom bude okrem bývania aj škola, škôlka a zariadenie sociálnych služieb. Tie pripravuje Bratislavský samosprávny kraj a mestská časť Záhorská Bystrica.

Hlavné mesto konštatuje, že začiatkom roka pridelilo ďalších 14 zrekonštruovaných bytov žiadateľom. „Tento rok máme v pláne zrekonštruovať ďalších 30 bytov, ktoré čaká rozsiahlejšia rekonštrukcia,“ poznamenal magistrát s tým, že na jeseň začnú s výstavbou bytového domu na Muchovom námestí so 103 nájomnými bytmi. „V roku 2023 plánujeme začať s výstavbou bytového súboru na Terchovskej ulici v Ružinove s 83 bytmi, ktorý sa momentálne nachádza vo fáze vypracovania projektu pre stavebné povolenie,“ dodáva samospráva. Ďalší bytový súbor Janíkov dvor so 100 bytmi je aktuálne vo fáze architektonickej súťaže.

Magistrát v rámci nájomného bývania vykonáva tiež zmeny územného plánu a zavádza nové pravidlá spolupráce s developermi. „Po pilotnom projekte by sa mal fond mestských nájomných bytov rozšíriť o približne 142 bytov. Finálny počet bytov však závisí od jednotlivých projektov,“ priblížilo mesto s tým, že v blízkej budúcnosti vyhlásia verejné obstarávanie na nákup približne 100 bytov z voľného trhu, ktoré by mali byť skolaudované do konca budúceho roka. „V lete podávame na stavebné úrady aj žiadosti na povolenie rekonštrukcie dvoch bytových domov – Zámocké schody v Starom Meste a na ulici Velehradská v Ružinove,“ dodáva bratislavský magistrát s tým, že rekonštrukcie by mohli byť ukončené v polovici budúceho roka.


1 people reacted on this

Pridaj komentár