Dátum: 25. júla 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
POZOR! Opatrenia počas zápasu ŠK Slovan/Ferencvárosi TC

Polícia SR a aj Mestská polícia Bratislava považujú stredajší zápas medzi Slovanom a Ferencvárosi TC za rizikový a predpokladáme, že môže dôjsť k narušeniu verejného poriadku na štadióne a aj mimo neho. 

Štátni a ani mestskí policajti situáciu nepodceňujú a výrazne posilňujú výkon. So zvýšeným počtom policajtov sa budú môcť obyvateľky a obyvatelia Bratislavy stretnúť už počas utorka. Okrem väčšieho počtu policajtov v uliciach posilňujú aj výkon v kamerovom stredisku Mestskej polície Bratislava. Kamery slúžia mestskej polícii a Policajnému zboru nie len na prevenciu priestupkov a trestných činov, ale záznamy z nich môžu byť použité aj ako dôkaz.

V teréne budú policajtky a policajti zo všetkých okresných veliteľstiev mestskej polície a aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie spolu so psami. Ich úlohy sa viažu s okolím Národného futbalového štadióna, ale aj s posilnením dohľadu nad verejným poriadkom v celom meste.

Príchod fanúšikov Ferencvárosi TC bude koordinovaný policajtmi štátnej a mestskej polície a aj usporiadateľom.

Fanúšikom odporúčame neparkovať pri štadióne, ale využiť parkoviská v širšom okolí a priamo ku štadiónu sa zviesť s verejnou dopravou.

Dopravu budú usmerňovať policajtky a policajti, rešpektujte ich pokyny. Zároveň by sme vás radi upozornili, že môže dôjsť ku krátkodobým dopravným obmedzeniam v okolí Národného futbalového štadióna (na Bajkalskej, Viktora Tegelhoffa, Príkopovej a Kalinčiakovej).

Bratislavčanky a Bratislavčania sa musia pripraviť aj na úplné uzatvorenie časti Tomášikovej ulice v čase od 16:30 a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu. Touto cestou apelujeme na občanov, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomášikovej ulice.

Ak v stredu po 19:00 plánujete cestu mestom, odporúčame zvážiť alternatívne trasy a z dôvodu možných obmedzení obísť okolie Národného futbalového štadióna.

Zdroj: Mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Pridaj komentár