Dátum: 25. júla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
POŽIAR: Veľký Javorník v plameňoch

Viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v noci pri požiari lesa na vrchu Veľký Javorník v katastri obce Svätý Jur v okrese Pezinok.

Požiar bol ohlásený v pondelok krátko pred 22:30 a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 krát 300 metrov. Ako ďalej informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, požiarisko bolo rozdelené na dva zásahové úseky, pričom zásah hasičov komplikoval silný vietor, suché prostredie a ťažko prístupný terén. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v noci krátko po 2:30. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Hasiči na mieste udalosti naďalej pracujú, vykonávajú hasiace práce, vyhľadávajú a dohášajú lokálne ohniská. Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku aj príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách. Okrem toho tiež členovia dobrovoľných zborov obcí Pezinok, Svätý Jur, Rusovce, Ružinov, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Stupava, Malinovo a Budmerice.Viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v noci pri požiari lesa na vrchu Veľký Javorník v katastri obce Svätý Jur v okrese Pezinok. Požiar bol ohlásený v pondelok krátko pred 22:30 a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 krát 300 metrov. Ako ďalej informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, požiarisko bolo rozdelené na dva zásahové úseky, pričom zásah hasičov komplikoval silný vietor, suché prostredie a ťažko prístupný terén. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v noci krátko po 2:30. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Hasiči na mieste udalosti naďalej pracujú, vykonávajú hasiace práce, vyhľadávajú a dohášajú lokálne ohniská. Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku aj príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách. Okrem toho tiež členovia dobrovoľných zborov obcí Pezinok, Svätý Jur, Rusovce, Ružinov, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Stupava, Malinovo a Budmerice.


Pridaj komentár