Dátum: 29. decembra 2021 Autor: Metropola Komentáre: 0
Polícia zadržala dvoch Trnavčanov za lúpežne prepadnutie fanúšikov Slovana

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvineným mužom v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže spáchaného spolupáchateľstvom voči 23-ročnému Šimonovi J. R. a 28-ročnému Viktorovi K. z Trnavy v súvislosti s prípadom, ktorý sa stal koncom októbra tohto roka na Vazovovej ulici. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia.

Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie mali obvinení po skončení futbalového zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a Lincoln Red Imps prenasledovať 49-ročného a 33-ročného muža. Pred vchodom do jedného z obytných domov na Vazovovej ulici poškodených fyzicky napadli, pričom údermi a kopancami najmä do oblasti tváre im spôsobili viaceré zranenia. Poškodeným po incidente odcudzili tašku, v ktorej sa nachádzala veľkorozmerná vlajka a z miesta utiekli.

V priebehu uplynulého týždňa príslušníci Pohotovostného policajného útvaru Bratislava zadržali jedného z mužov, v tom čase už obvineného, priamo v mieste výkonu jeho zamestnania v meste Trnava. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvineným mužom v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Obvinení sú v súčasnosti stíhaní na slobode.


Pridaj komentár