Dátum: 9. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Polícia obvinila páchateľov lúpežného prepadnutia banky, pátranie po nich pokračuje

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže čelia 31-ročný Maroš F. z okresu Bardejov a 30-ročný- Maroš B. z okresu Trenčín.

Polícia obvinila páchateľov lúpežného prepadnutia banky, ktoré sa stalo koncom júla v bratislavskom Ružinove. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva čelia dvaja muži – 31-ročný Maroš F. z okresu Bardejov a 30-ročný Maroš B. z okresu Trenčín. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvineným trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie. Polícia po páchateľoch stále pátra.

Obvinení muži vo štvrtok 28. júla vošli do pobočky banky na Seberíniho ulici ozbrojení krátkymi strelnými zbraňami. „Pod hrozbou ich použitia voči zamestnancom pobočky im tí vydali z obavy o svoj život a zdravie finančnú hotovosť vo výške 170-tisíc eur,“ uviedla polícia. Muži zamestnancov následne zamkli na chodbe a z banky odišli.

Medializácia lúpeže políciou napomohla k získaniu informácií vedúcich k odhaleniu páchateľov. „Kriminalisti na základe získaných informácií, ale aj na základe vlastnej operatívno pátracej činnosti, vykonaných expertíz zaistených stôp a medzinárodnej policajnej spolupráce zadovážili také dôkazy, ktoré umožnili vzniesť obvinenie konkrétnym osobám,“ konštatuje polícia, ktorá po páchateľoch stále pátra. Podľa polície nie je vylúčené, že obvinení sa zdržiavajú v zahraničí.

Pridaj komentár