Dátum: 9. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Policajti chytili opitého vodiča trolejbusu aj s ľuďmi vo vozidle

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave počas dnešnej služby kontrolovali na Popradskej ulici v Bratislave 53-ročného vodiča trolejbusu, u ktorého vzniklo podozrenie z požitia alkoholu, uvádza na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia.

Policajti v statuse informujú, že po predložení potrebných dokladov bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá potvrdila ich podozrenie a prístroj na meranie alkoholu v dychu nameral hodnotu 0,52 mg/l, čo predstavuje 1,08 promile. Opakovanou dychovou skúškou bolo nameraných 0,53 mg/l, čo je v prepočte 1,10 promile. „Nezodpovedný vodič bol pre takéto konanie obmedzený na osobnej slobode, bol mu zadržaný vodičský preukaz a následne bol eskortovaný na príslušný policajný útvar k ďalším procesným úkonom,“ píše polícia.

Policajti pripomínajú, že jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči zbytočne riskujú a ohrozujú ňou nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky. Dvojnásobne to platí pre vodičov z povolania. „V žiadnom prípade nejazdite pod vplyvom alkoholu,“ vyzýva v závere polícia.


Pridaj komentár