Dátum: 2. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Policajný inštruktor postrelil pri výcviku kadetku

Náhodným postrelením študentky policajnej akadémie sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III. Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde zo zatiaľ nezistených príčin dlhoročný inštruktor postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s poranením chrbtice v nemocnici.

Podľa informácií portálu televízie JOJ noviny.sk sa tri budúce policajtky po vyučovaní krátko po 16:00 chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s inštruktorom na polygón v areáli školy. Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Po príchode záchranárov bola študentka podľa portálu pri vedomí a komunikovala, sťažovala sa však na sťažené dýchanie. „Môžeme potvrdiť, že sme dnes popoludní prijali osobu so strelnými poraneniami,“ vyjadrila sa pre televíziu JOJ hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Nešťastnú udalosť TV JOJ potvrdilo aj vedenie akadémie. Podľa medializovaných informácií mal inštruktor medzi slepými nábojmi jeden ostrý náboj.

Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, v súvislosti s udalosťou, ktorá sa stala v stredu 1. marca v priestoroch streleckého polygónu Akadémie Policajného zboru, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. Vyšetrovanie je v počiatočnom štádiu.


Pridaj komentár