Dátum: 26. júna 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Podujatie Plavecký maratón spojí v stredu šesť mestských častí

Cieľom nultého ročníka je odplávať čo najdlhší ustanovujúci rekord v spolupráci všetkých mestských častí.

Šesť bratislavských mestských častí v spolupráci s hlavným mestom a mestskou organizáciou STaRZ (Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta) pripravujú Plavecký maratón. Podujatie organizujú v stredu 29. júna na Kúpalisku Rosnička, v čase od 10:00 do 15:00. Ako uviedla hovorkyňa mestskej časti Dúbravka Lucia Marcinátová, cieľom nultého ročníka je odplávať čo najdlhší ustanovujúci rekord v spolupráci všetkých mestských častí. Za každú prihlásenú mestskú časť štartuje ľubovoľný počet pretekárov.

Plavecký maratón 2022 za podpory viceprimátorky Bratislavy Zdenky Zaťovičovej a starostov mestských častí Dúbravka Martina Zaťoviča, Karlovej Vsi Dany Čahojovej, Devína Ľubice Kolkovej, Lamača Lukáša Baňackého, Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra a Záhorskej Bystrice Jozefa Krúpu má za cieľ spojiť Bratislavčanov na jednom podujatí a vytvoriť spoločný plavecký rekord. „Každý plavec bude plávať 50 metrov voľným štýlom, čím sa pridá do maratónu a bude navyše zaradený do losovania o sezónnu vstupenku na všetky kúpaliská mesta,“ priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Losovanie výhercov sezónnych vstupeniek na všetky kúpaliská STaRZ je naplánované na 15.00, o 15.15 predstaví Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža ukážku záchrany topiaceho. Vstup na kúpalisko je pre súťažiacich plavcov v čase konania maratónu bezplatný.

Pridaj komentár