Dátum: 25. augusta 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Pitie kávy ako zážitok pre ozajstných Kávoholikov

Ak patríte ku generácii Y určite si pamätáte rituály svojich rodičov, ktorí deň nezačali bez poriadneho „turka“. Dnes sú tieto časy dávno preč a pitie kávy by malo byť pre jej konzumentov skutočným zážitkom. Ten môže mať rôzne podoby, platí však jedno zásadné pravidlo. Káva vám musí chutiť. A je úplne jedno, či uprednostňujete malinké ristretto, klasické espresso alebo kávu s napeneným mliekom. Navyše posedenie pri káve je ideálnym spôsobom ako utužiť svoje sociálne kontakty.

Platforma Kávoholik nechce spotrebiteľov učiť, ako káva putovala svetom od zasadenia, pestovania, praženia a napokon sa dostala až do ich šálky. Chce všetkým jej milovníkov  poskytnúť niečo viac. Naučiť ich, ako sa vydať na dobrodružnú cestu k zážitku z kávy, podľa ich individuálnych potrieb. Preto každá káva pod hlavičkou pražiarne Kávoholik je pražená srdcom pre chute svojich zákazníkov. 

Pitie kávy ako zážitok pre ozajstných Kávoholikov

Ak potrebujete reset a doslova mentálnu obnovu mysle, tak potom presne pre vašu chuť pražiar starostlivo namiešal espresso zmes Štúr. Je zložená zo štyroch druhov arabiky. Zastúpenie má Brazília, Kolumbia, Guatemala a v neposlednom rade Etiópia, ktorá sa považuje za matku všetkých kávovníkov. V kombinácii s 20 percentami prémiovej robusty z Vietnamu, ktorá dodáva zmesi arómu lieskových orieškov, je táto káva vyladená pre každodenné pitie. Charakteristická je svojou nezameniteľnou vôňou po orieškoch, jemnej chuti kakaa a marcipánu s dlhotrvajúcou dochuťou. S nádychom bobuľového ovocia je to jednoducho nezameniteľná a jedinečná harmónia tónov.

Pitie kávy ako zážitok pre ozajstných Kávoholikov

Ak vám chýba energia, tak potom si doprajte priam legendárnu. Ideálne s espresso zmesou Jánošík. Jedinečná kombinácia brazílskej arabiky Santos so svojou charakteristickou chuťou horkej čokolády a prémiovej vietnamskej robusty v pomere 90/10. Pri pražení vystupujú na povrch aj tóny mandlí v pozadí s trochou amaretta. Harmóniu dolaďuje robusta so svojimi orieškovými tónmi. Jánošík má výraznú a plnú chuť. Je ideálny pre kombináciu s mliekom alebo len tak na prebudenie.

Ak túžite po dobrodružstve, tak potom určite neodoláte espresso zmesi Beňovský. Nechajte sa doslova podmaniť charakteristickou chuťou lieskových orechov v kombinácii s bobuľovým ovocím. Ľahkú, až jemne šteklivú ovocnú dochuť dokonale dopĺňa životaplná robusta s orieškovými tónmi. Espresso káva Beňovský prevedie všetkých dobrodružnou cestou a plnosťou svojej chute aj vás zaručene vytiahne zo všednosti bežných dní. 

Pitie kávy ako zážitok pre ozajstných Kávoholikov

Hľadáte niečo štýlové a noblesné? Tak presne pre vašu chuť bola upražená Ostrolúcka. Je kombináciou výnimočnej indickej arabiky Monsooned Malabar a veľmi jemnej indickej robusty Monsooned v rovnakom pomere 50/50. Jej vyvážená chuť si vás podmaní a očarí zároveň. Tradičná chuť nugátu s tónmi čerstvého chleba a tmavej čokolády si vás nepochybne získa hneď prvou šálkou. A napokon váš zážitok z kávy vyšperkuje k dokonalosti likérovo – dymová dochuť.

Ak vás láka pokušenie zhrešiť, je pre vás jednoznačne určená 100 % prémiová vietnamská robusta Bátorička, ktorá vás doslova nabije hriešnou vitalitou. Ak sa naplno poddáte svojim zmyslom, vychutnáte si chuť horkej čokolády, čerstvého chleba a vaša dochuť bude príjemne poznačená sušenými slivkami.

Ak chcete vedieť, ako chutí svet, tak potom je pre vás ideálny Štefánik, ktorý prináša 14 odrôd káv pestovaných po celom svete. Zážitok z kávy si môžete dopriať z Mexika, Brazílie, Kuby, Hondurasu, Peru, Etiópie, Guatemaly, Kene, Kolumbie, Panamy, Nikaraguy, Kostariky, Ugandy a Tanzánie.

Pitie kávy ako zážitok pre ozajstných Kávoholikov

Ak ste po tomto článku dostali neodolateľnú chuť na kávu, tak splnil svoj cieľ. Nech sa páči, kúpiť si ju môžete priamo tu https://kavoholik.sk/127-zrnkova so zľavou 20 %, ak použijete špeciálny kupón METROPOLA 2021.


Pridaj komentár