Dátum: 30. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalská plaváreň prvýkrát od svojho otvorenia zvyšuje ceny vstupného

Petržalská plaváreň v Bratislave prvýkrát od svojho otvorenia zvyšuje ceny vstupného. Ako informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, môže za to najmä nárast cien energií a inflácia. Nový cenník platí od piatka 31. marca a zvýhodní najmä Petržalčanov a deti do 15 rokov. Ako uvádza riaditeľ plavárne Marián Ščepánek, cenník nemenili sedem rokov napriek tomu, že príjmy zo vstupného nedokázali pokryť náklady na prevádzku.

Zatiaľ čo cena zmluvnej elektrickej energie na Petržalskej plavárni narástla od nového roka viac ako dvojnásobne (z pôvodných 215 eur na viac ako 450 eur za megawatthodinu), cena tepla vzrástla až trojnásobne (z 57 eur na 178 eur). „Pre porovnanie, v roku 2022 plaváreň za teplo zaplatila v priemere 10-tisíc eur mesačne. Pri rovnakom odbere počas roka 2023 sa náklady zvýšili na zhruba 25-tisíc eur, čo predstavuje priemerné mesačné navýšenie o takmer 15-tisíc eur a ročné až o 178-tisíc eur,“ poznamenala Halašková.

Nový cenník sa skladá z troch základných balíkov. „Obsahujú vstupy pre rôzne kategórie návštevníkov v závislosti od druhu poskytovanej služby a času, ktorý chcú na plavárni využiť a stráviť,“ vysvetlila hovorkyňa Petržalky. Pri cenách vstupného zvýhodnia Petržalčanov, ktorí sa musia preukázať občianskym preukazom. Zvýhodnené vstupné budú mať aj rodiny s deťmi.

Po nástupe nového vedenia Petržalskej plavárne v lete 2022 prešlo športovo-rekreačné zariadenie prevádzkované miestnou samosprávou viacerými úpravami. „Viac ako 11-tisíc eur putovalo na opravu zanedbanej vzduchotechniky, 4-tisíc eur zas na zakúpenie nových drevených ležadiel do bazénovej časti a saunového sveta,“ priblížila Halašková. Ako dodala, plaváreň zaobstarala aj nový čistiaci stroj na podlahy a robotický vysávač do bazénov, oba za približne 3-tisíc eur.

Z priestorov kuchyne sa stali nové masážne miestnosti a kuchynka pre zamestnancov za viac ako 2-tisíc eur. Do saunového sveta zakúpili techniku na relaxačnú hudbu a ochladzovacie vedrá. Pre plavecké školy zabezpečili plaveckú časomieru za viac ako tisíc eur. „Najbližšie máme v pláne zrealizovať výmenu všetkých sušičov na vlasy, zariadiť masážne priestory, pridať do sauny ochladzovaciu kaďu a spustiť e-shop a možnosť elektronického predaja vstupeniek a permanentiek,“ uviedol konateľ plavárne Matúš Súlovec. Na strechu plavárne plánujú umiestniť tiež fotovoltaické panely.

Súčasťou nového cenníka je aj naďalej možnosť zakúpenia permanentky v hodnote 20, 50 alebo 100 eur s extra bonusom 10 percent zdarma. Zľavu je možné uplatniť si aj prostredníctvom MultiSport alebo Benefit Plus karty. Sprevádzajúca osoba ZŤP návštevníka má vstup zadarmo. Za stratu náramku plaváreň účtuje 23 eur, za stratu kľúča od skrinky 10 eur, za znečistenie alebo znehodnotenie bazénov či priestorov plavárne až 50 eur. Plaváreň ponúka aj možnosť zakúpiť plienku pre dieťa či zapožičať si osušku za jedno euro.


Pridaj komentár