Dátum: 1. júna 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka opäť otvára pre svojich obyvateľov bezplatnú právnu poradňu

V prevádzke bude každú stredu od 14:00 do 17:00 s výnimkou štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

Bratislavská Petržalka opäť otvára pre svojich obyvateľov bezplatnú právnu poradňu. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, poradňa bude fungovať raz do týždňa na objednanie vopred. „Zriaďovateľom a prevádzkovateľom je vďaka podpore a spolupráci Slovenskej advokátskej komory priamo mestská časť. Jej služby sú určené obyvateľom s trvalým pobytom v Petržalke,“ uviedla Halašková. V prevádzke bude každú stredu od 14:00 do 17:00 s výnimkou štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

Bezplatná právna poradňa v Petržalke svoje brány po prvýkrát otvorila už v roku 2012. Jej prevádzka fungovala celoročne s výnimkou letných prázdnin, naposledy bola otvorená pred nástupom pandémie koronavírusu. Poradňa sa po nútenej dvojročnej pandemickej prestávke vráti v stredu 8. júna. „Poradenstvo bude v gescii profesionálnych právnikov zo Slovenskej advokátskej komory, s ktorou sme podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci,” informovala prednostka petržalského úradu Petra Vančová.

Bezplatná právna poradňa bude v kancelárii číslo 001 na prízemí Miestneho úradu Petržalka v budove Technopolu na Kutlíkovej ulici 17. Novinkou bude rezervácia konkrétneho termínu prostredníctvom e-mailu poradna@petrzalka.sk alebo telefonicky na čísle 02/68 288 819. „Po potvrdenej rezervácii budú mať klienti k dispozícii bezplatné 30-minútové stretnutia s profesionálnymi právnikmi v rôznych agendách, akými sú rodinné právo, pracovno-právne vzťahy, dedičské konania a majetok, ochrana spotrebiteľa či exekúcie,“ priblížila Halašková.

Podľa Vančovej je hlavným účelom tejto pro bono pomoci nasmerovať ľudí na orgány štátu, ktoré im v ich konkrétnom prípade dokážu pomôcť. „Ľudia si často nevedia dať rady s riešením právnych záležitostí alebo ich riešia príliš neskoro, lebo si dobrého právnika jednoducho nemôžu dovoliť. V našej právnej poradni získajú pomoc kvalifikovaných odborníkov úplne zdarma,” konštatuje Vančová.

Pridaj komentár