Dátum: 27. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Penta Real Estate začína s výstavbou poslednej etapy projektu Pri Mýte

Kolaudácia bytového domu je naplánovaná v prvej polovici roku 2024.

Rezidenčný projekt Pri Mýte v bratislavskom Novom Meste vstupuje do svojej finálnej fázy. Spoločnosť Penta Real Estate začala v uplynulých dňoch s výstavbou posledného bytového domu. Ako informuje spoločnosť, treťou etapou sa celý projekt ukončí. Kolaudácia bytového domu je naplánovaná v prvej polovici roku 2024.

V rámci tretej etapy vznikne osempodlažný bytový dom, ktorý okrem 98 bytových jednotiek ponúkne na prízemí aj aktívny parter s retailom, na druhom nadzemnom podlaží budú umiestnené kancelárske priestory. Projekt ponúkne na trh 1,5 až 4-izbové byty a apartmány. Pre potreby parkovania bude slúžiť 179 parkovacích miest v podzemnej parkovacej garáži. Predaj bytov plánuje Penta Real Estate spustiť v priebehu nadchádzajúcich mesiacov.

Projekt Pri Mýte sa nachádza medzi ulicami Račianska, Kominárska a Škultétyho v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Rozdelený je na tri etapy, pričom prvé dve sú už dokončené. V rámci troch etáp prinesie projekt do lokality viac ako 398 bytov, 948 parkovacích miest, viac ako 1 500 metrov štvorcových pre obchodné prevádzky a 934 metrov štvorcových kancelárskych priestorov.

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. Na konci roka 2020 spravovala Penta Real Estate aktíva v hodnote 1,1 miliardy eur.

Zdroj foto: Pri Mýte

Pridaj komentár