Dátum: 10. mája 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Parkovanie v Petržalke bude po trojtýždňovej prestávke opäť kontrolované

Platnosť nariadenia o regulovanom parkovaní pozastavili koncom apríla, parkovanie v Petržalke bude opäť regulované od 23. mája.

Parkovanie v bratislavskej Petržalke bude po trojtýždňovej prestávke opäť kontrolované. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, ešte dva týždne môžu v Petržalke parkovať všetci bezplatne. „Platnosť všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní sme pozastavili koncom apríla, čo znamená, že asi tri týždne sú petržalské parkoviská všetkým k dispozícii bezplatne,“ vysvetlila Halašková a dodala, že parkovanie v Petržalke bude opäť zregulované od 23. mája.

Dôvodom platnosti pôvodného VZN iba do konca apríla bol predpoklad mestskej časti, že celomestská parkovacia politika odštartuje podľa plánu, teda v januári 2021, čo sa však nestalo. Na piatkovom mimoriadnom zasadnutí schválili petržalskí poslanci nové VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. „Pravidlá parkovacieho systému znovu nadobudnú platnosť 15 dní od schválenia nového VZN, čo reálne znamená od nedele 23. mája. Do soboty polnoci môžu návštevníci Petržalky parkovať aj na už regulovaných, takzvaných modrých parkoviskách, úplne zadarmo,“ vysvetlila Halašková.

Znenie schváleného VZN ostáva nezmenené, obsahuje teda prísnejšie pravidlá parkovania platné od 1. januára 2021, ktoré mestská časť zaviedla na svojom území tak pre rezidentov, ako aj návštevníkov. „Medzi nimi je napríklad zredukovanie počtu vozidiel rezidentov na dve na osobu a tri na domácnosť, obmedzenie dĺžky vozidla na maximálne 5,4 metra či pridelenie návštevníckych hodín rezidentom podľa počtu vlastnených vozidiel,“ skonštatovala Halašková a dodala, že striktné podmienky platia od januára aj pre všetkých návštevníkov. Regulované parkoviská sú pre nich spoplatnené nepretržite 24 hodín, sedem dni v týždni sumou jedno euro za každú začatú hodinu parkovania.

Viac na www.petrzalka.sk

Celomestská parkovacia politika v Bratislave mala byť spustená pôvodne v januári tohto roka, mesto termín presunulo na jeseň 2021.

Pridaj komentár