Dátum: 7. marca 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 1
Pani Plukovníková nás skvelo pobavila

V hlavnej úlohe s Božidarou Turzonovovou a pod režijným vedením Vladimíra Strniska odpremiérovali v sobotu večer v Štúdiu L plus S komédiu Ale, ale, pani Plukovníková.

Ide o legendárnu komédiu, ktorú starší diváci poznajú ešte v obsadení s bravúrnou komediálnou herečkou Evou Krížikovou. Tentoraz v príbehu plnom čierneho humoru z pera jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa excelovala Božidara Turzonovová.  „Je to vynikajúca komédia, akých je veľmi málo v súčasnej dobe, to samo o sebe bol dôvod, že som ju veľmi rád a s chuťou inscenoval. Kládol som dôraz na grotesku a na text. Sám o sebe je tak bohatý, tak divadelný, že je ho radosť robiť. Má neobyčajné premeny, neobyčajné obrazy,“ povedal po premiére režisér Vladimír Strnisko.

Pani Plukovníková nás skvelo pobavila
Božidara Turzonovová a Mária Reháková

Predstavenia sa zúčastnila a hercom prišla zablahoželať aj riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, keďže týždenník SLOVENKA bol hlavným mediálnym partnerom.

Ani samotná predstaviteľka hlavnej postavy po predstavení neskrývala nadšenie. „Ja mám veľmi rada komédie, aj kvôli môjmu osobnému pocitu. A som šťastná, keď to zachytia aj diváci. Cítim, ako sú lační za dobrou komédiou a myslím si, že táto čierna komédia je kvalitná. Nie je plytká a to sa mi na nej veľmi páči – že má rôzne polohy – od zúfalstva, lásky až po humor. Pani plukovníková so svojimi deťmi, ktoré sú chamtivé po peniazoch, sa na tom baví.  Som šťastná, že po dlhšom čase som mohla robiť s pánom režisérom Vladimírom Strniskom. Zase som si uvedomila, ako je skvelé s ním pracovať – že mi prevetrá moje stereotypy. On bol pre mňa vlastne hlavnou zárukou, že som išla do tejto hry,“ vyznala sa Božidara Turzonovová.

Pani Plukovníková nás skvelo pobavila

V tejto hre som účinkoval už v Slovenskom národnom divadle. Vtedy  to bolo veľmi chutné predstavenie. Dúfam, že aj toto naštudovanie bude mať podobný ohlas. Veľmi sa na to teším, komédie hrávam rád, mám taký ten komediálny nerv. Dosiahnuť však, aby sa ľudia veľmi dobre bavili, aby sa smiali v hľadisku, je omnoho ťažšie ako uviesť ich do depresívnych stavov, napríklad v nejakej psychologickej hre. Dokázať vyčariť humor a udržať to v tvári tých divákov, je podľa môjho názoru veľmi, veľmi náročné,“ vyznal sa zase Peter Trník, predstaviteľ syna pani plukovníkovej.Hlavnej predstaviteľke skvelo sekundovali ďalší protagonisti – Oľga Belešová ako dcéra Annika, slúžka v podaní Zuzany Kocúrikovej a nevesta Ester, ktorú si „strihla“ Lucia Vráblicová. Legendárny Karol Čálik v úlohe dávnej lásky pani plukovníkovej, len podčiarkol skvelo naštudovanú komédiu.

Autor: Viera Mašlejová

1 people reacted on this

Pridaj komentár