Dátum: 23. marca 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Odvolaný člen volebnej komisie sa v Petržalke vyhrážal použitím zbrane, polícia ho odviedla

Odvolaný nominant volebnej komisie č. 6 na Základnej škole Nobelovo námestie v Petržalke sa dožadoval členstva v komisii a agresívne sa vyhrážal ostatným členom použitím zbrane. O incidente informoval Mária Halašková hovorkyňa mestskej časti Bratislava – Petržalka.

Ako hovorkyňa ďalej informovala incident spôsobil nominant strany, ktorá ho pôvodne nominovala za člena jednej z volebných komisií na Základnej škole Nobelovo námestie. Táto strana však následne zaslala minulý týždeň mestskej časti informáciu o odvolaní tohto nominanta bez udania dôvodu. „Informáciu o odvolaní sme automaticky zaslali odvolanému nominantovi e-mailom, na čo on nereagoval. Za nominanta sme si, prirodzene, našli náhradu. Napriek jeho odvolaniu sa vo volebný deň dostavil do školy v skorých ranných hodinách a dožadoval sa členstva v komisii a agresívne sa ostatným členom vyhrážal použitím zbrane,“ dodala Halašková.

Hovorkyňa uviedla, že z dôvodu jeho správania boli na miesto okamžite privolaní policajti, ktorí ho z volebnej miestnosti odviedli. Incident nemal žiadny dopad na priebeh volieb, keďže sa odohral ešte pred oficiálnym otvorením volebnej miestnosti a rovnako nemal žiadny dopad na zdravie svedkov incidentu.

Pridaj komentár