Dátum: 4. februára 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Obyvatelia Ružinova môžu pripomienkovať návrh rekonštrukcie ihriska na Sedmokráskovej

Detské ihrisko sa rozprestiera na ploche zhruba 3 700 metrov štvorcových, malo by byť rozdelené do deviatich zón.

Bratislavský Ružinov predstavil návrh rekonštrukcie detského ihriska na Sedmokráskovej ulici, obyvatelia ho môžu pripomienkovať. „Detské ihrisko Sedmokrásková je obrovským asfaltovým ihriskom s typickými betónovými múrikmi rôznej výšky, ktoré sú pre ihrisko typické a pomohli nám vytvoriť jeho rozdelenie na samostatné zóny,“ uviedol na sociálnej sieti starosta mestskej časti Martin Chren a dodal, že spoločným prvkom celého ihriska majú byť sedmokrásky. „Ich vyobrazenia by mali byť zakomponované v hracích prvkoch naprieč celým ihriskom,“ doplnil s tým, že pôjde o investíciu v hodnote niekoľko stotisíc eur.

Ihrisko sa rozprestiera na pozemkoch s rozlohou zhruba 3 700 metrov štvorcových. „Celkovo by nové ihrisko malo byť rozdelené do deviatich zón – zóna pre najmenšie deti s pieskoviskom a tieniacou plachtou, zóna s dvojposchodovým toboganom doplnená o hojdačky, zóna pre deti, ktoré radi skúšajú svoju rovnováhu, zóna s veľkou pavúčou sieťou, oddychová zóna, zóna s dopravným ihriskom, zóna s pumptrackovou dráhou pre malé deti, zóna na posilňovanie a workout, vrátane prvkov pre imobilných a zóna s multifunkčným športoviskom,“ vymenoval starosta Ružinova a dodal, že na vynovenom ihrisku by nemal chýbať ani obľúbený hravý chodník.

„Detské ihrisko na Sedmokráskovej ulici patrí k najväčším nielen v Ružinove, ale v celom meste. Zároveň je však jedným z najviac zanedbaných,“ uviedol Martin Chren v júni minulého roka a dodal, že až donedávna pozemky pod ihriskom patrili Ministerstvu hospodárstva SR (MH SR), ktoré nemalo žiaden dôvod sa o ne starať. „Našim plánom je kompletne toto unikátne ihrisko zrevitalizovať tak, aby sa stalo jedným z najkrajších a bezpečných miest pre naše ružinovské deti všetkých vekových kategórií,“ doplnil. Po zámene pozemkov s MH SR, ktorú schválilo mestské zastupiteľstvo, sa ihrisko dostalo do rúk mesta, čím sa zároveň eliminovalo riziko, že by sa k nemu dostal súkromný developer.

Návrh rekonštrukcie ihriska vznikol po stretnutiach s obyvateľmi Ružinova, ktorí ho môžu pripomienkovať na podnety@ruzinov.sk.

Pridaj komentár