Dátum: 18. júna 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Do bratislavskej ZOO pribudli noví obyvatelia

Bratislavská ZOO má dôvod na radosť. Jej obyvatelia tento mesiac privítali až dvoch nových členov. 1. júna 2024, symbolicky na Medzinárodný deň detí, prišiel na svet samček zebry Chapmanovej a 11. júna 2024 pribudol do stáda aj samček lamy alpaky.

Darček na Medzinárodný deň detí

Samica zebry Chapmanovej porodila na Medzinárodný deň detí vlastné „dieťa“. Zdravé mláďatko si mohli návštevníci pozrieť už pár hodín po narodení vo výbehu. Zebry Chapmanove majú charakteristické čierne a biele pruhy, medzi ktorými sú „tieňové pruhy“. Vedeli ste, že vzory pruhov sú u zebier jedinečné? Ich pruhy sú ako odtlačky prstov u ľudí. Každá zebra ich má iné. Zebry majú však aj inú „zvláštnu schopnosť“. Sú jedny z mála cicavcov, ktoré vidia farby, okrem oranžovej. Zebry sú tiež veľmi súdržné. Ak na jednu z nich zaútočí predátor, ostatné jej prídu na pomoc a vytvoria okolo hej obranný kruh.

Prekvapenie počas strihania

Narodenie samčeka lamy alpaky bolo veľkým prekvapením. Vo výbehu alpák sa každoročne koná strihanie vlny a jarná prevencia v chove lám. Tak to bolo aj tento rok 11. júna 2024. Počas strihania si však veterinár, ktorý lamy strihal, všimol, že samica, ktorá je gravidná začína rodiť. Na svet tak prišiel zdravý samček, ktorý dostal meno Ondřej. Matku aj mláďa návštevníci vo výbehu ľahko nájdu. Samica je totiž jediná zo stáda, ktorá nebola ostrihaná a má dlhšiu srsť.

Do bratislavskej ZOO pribudli noví obyvatelia

Na mláďatká sa môžete prísť pozriet každý deň od 9:00 do 19:00. Návštevníci tiež môžu získať zľavu z ceny vstupného, a to napríklad ak sú vlastníkmi MultiSport karty alebo Bratislava Card. Viac informácií o cenách vstupného nájdete TU.

Pridaj komentár