Dátum: 27. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0

Futbalový zápas medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť vyhodnotila polícia ako rizikový.

Bratislavské Nové Mesto pristúpilo v súvislosti s dnešným futbalovým zápasom medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť k viacerým obmedzeniam. Nakoľko tento zápas považuje polícia za rizikový, mestská časť v spolupráci so štátnou a Mestskou políciou Bratislava prijala viacero bezpečnostných opatrení. Ako informuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti, tie sa budú dotýkať najmä lokality okolo železničnej stanice Nové Mesto a okolia futbalového štadióna Tehelné pole.

Počas dnešného dňa bude v širšom okolí štadióna platiť zákaz predaja alkoholických nápojov. Od 15:00 bude uzavreté detské ihrisko Nová doba aj vstupy a výstupy do areálu Kuchajdy od Vajnorskej ulice a od Slovenskej sporiteľne. „Letné kino na Kuchajde a Letná joga na Kuchajde, ktoré mestská časť organizuje každú letnú stredu, sa tento týždeň presúvajú na štvrtok 28. júla,“ konštatuje Kusý. Obyvateľom zóny v bezprostrednom okolí štadióna odporúčajú, aby dnes zvážili parkovanie v blízkosti štadióna, nakoľko môže prísť k rôznym bezpečnostným obmedzeniam.

Obmedzenia v cestnej premávke sa budú týkať najmä ulíc Bajkalská, Príkopová, Ulica Viktora Tegelhoffa a Kalinčiakova. Uvedené ulice budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté. „V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť treba počítať aj s úplným uzatvorením Tomášikovej ulice od 16:30, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu,“ upozorňuje samospráva. Polícia apeluje na vodičov, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové Mesto, predstaničného námestia a Tomášikovej ulice.

Pridaj komentár