Dátum: 14. júna 2023 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Nočný požiar na Kyjevskej ulici v Bratislave

Okolo 4:00 hod. nočnej boli na Kyjevskú ulicu v Bratislave privolaná posádka Hasičského a záchranného zboru Bratislava, kde lokalizovali požiar na druhom poschodí osemposchodového bytového domu.

Aktualizácia: Príčinou ranného požiaru bytu na Kyjevskej ulici v Bratislave malo byť nabíjanie elektrokolobežky. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská krajská polícia. Podľa polície mal nastať požiar počas napájania elektrokolobežky v priestoroch jedného z bytov a následnému zadymeniu celej osemposchodovej budovy. Z bytového domu evakuovali 33 osôb, tri osoby utrpeli zranenia a boli rýchlou zdravotnou pomocou prevezení k ošetreniu do nemocnice.

Nočný požiar na Kyjevskej ulici v Bratislave

Po rannom požiari bytu na Kyjevskej ulici v bratislavskom Novom Meste skončili traja ľudia v nemocnici. Ako informuje Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) – Bratislavský kraj na sociálnej sieti, oznámenie o požiari bytu na druhom poschodí osemposchodového bytového domu prijali dnes krátko pred 4:00. „V dôsledku požiaru boli tri osoby intoxikované splodinami horenia a boli prevezené do nemocnice,“ uvádzajú hasiči.

Zasahujúci hasiči po príjazde na miesto pracovali na lokalizácii požiaru a súčasne evakuovali 39 obyvateľov bytového domu. Na miesto privolali aj evakuačný autobus zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. „Hasiči po likvidácii požiaru odvetrali vnútorné priestory prostredníctvom pretlakovej ventilácie a vykonali záverečný prieskum bytov,“ dodáva HaZZ. Následkom požiaru vznikla majiteľovi bytu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, na mieste sa nachádzajú príslušníci Požiarnotechnického a expertízneho ústavu. Pri udalosti zasahovalo 20 príslušníkov HaZZ s piatimi kusmi hasičskej techniky.


Pridaj komentár