Dátum: 15. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
muzikál

Valentínsky večer sme strávili spolu s vami. Včera sme spolu s výherkyňou našej valentínskej súťaže Kristínou a jej priateľom Kamilom navštívili úspešný muzikál od Jána Ďurovčíka Voda (a krv) nad vodou.

Muzikál plný romantiky, dynamiky a hitov od Elánu

O tom, že ide o naozaj úspešný muzikál svedčí aj fakt, že včera bolo opäť vypredané. Sála v divadle Nová scéna bola plná zaľúbených dvojích, ktoré sem prišli osláviť sviatok svätého Valentína ale aj tých, ktorí majú radi naozaj kvalitnú kultúru. A že sa naozaj bolo na čo pozerať! Predstavenie trvalo tri hodiny ale divákov aj napriek tomu stále držalo v strehu. Dej bol naozaj strhujúci a plný zvratov. Známe piesne od Elánu len podčiarkovali úžasnú atmosféru. Ľúbostný príbeh Lukáša a Terezy, ktorí sa musia popasovať s ťažkými prekážkami, ktoré im život prináša do cesty si okamžite získal všetkých divákov.

Láska, nenávisť, priateľstvo či pomsta

Dej príbehu sa začína na diskotéke, kam sa vyberie Lukáš s najlepším kamarátom Adamom, s ktorým majú aj spoločnú IT firmu. Kamaráti to preženú s alkoholom a dokonca sa strhne aj bitka. Na druhý deň však prichádza trpké vytriezvenie. V podniku, kde sa večer predtým zabávali, bol zavraždený človek a hlavným podozrivým sa stáva Lukáš, ktorý si na nič nespomína. Napokon ho obvinia a aj napriek snahe Adama o očistenie jeho mena sa Lukáš dostáva do väzenia na dvadsať rokov. Lukáš usúdi, že bude lepšie, ak naňho Tereza zabudne a nečaká ho. Pre oboch je to veľmi ťažké.

Ďalšia časť príbehu sa odohráva v priestoroch väznice a opisuje, ako tu prebieha život väzňov, aké riešia problémy ale tiež ukáže, že aj na tomto mieste sa môže zrodiť láska. Medzičasom zisťujeme, že Adam za Lukášovým chrbtom „uháňa“ Terezu a tá napokon neodolá a stane sa jeho ženou a porodí mu dieťa. Ich vzťah však má po rokoch od dokonalosti ďaleko.

Po pätnástich rokoch Lukáša pustia z väzenia a snaží sa začleniť do života. Zisťuje však, že nič už nie je ako predtým. Tereza žije s Adamom a Adam ho nechutne podrazil a celé jeho obvinenie si vymyslel len aby sa tak dostal k Tereze aj na čelo ich firmy. Lukáš sa teda rozhodne pre pomstu. Napokon pravda vyjde najavo a Lukáš s Terezou zistia, že ich láska je tá voda, čo ich drží nad vodou a nájdu si k sebe opäť cestu.

Toto predstavenie vrelo odporúčame všetkým milovníkom muzikálov ale aj tým, ktorí si tento žáner ešte nevyskúšali. Pútavý príbeh si vás určite získa a navyše si aj budete môcť spolu s hercami zaspievať tie najväčšie hity od Elánu. Výkony hercov boli naozaj famózne a rovnako aj tanečníkov. Ak ste teda ešte tento muzikál nevideli, určite neváhajte a zažite naozaj výnimočný kultúrny zážitok.


Lístky na muzikál si môžete zakúpiť TU

Pridaj komentár