Dátum: 13. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Následky havárie vodovodného potrubia odstraňujú, mesto zisťuje spôsobené škody

Následky nedeľňajšej havárie vodovodného potrubia v bratislavskej Petržalke stále odstraňujú, mesto zisťuje spôsobené škody. Primátor Bratislavy Matúš Vallo vyzval na sociálnej sieti návštevníkov Sadu Janka Kráľa, aby sa z dôvodu bezpečnosti v najbližších dňoch držali ďalej od miest, ktoré boli zaplavené. V nedeľu 12. marca zaplavilo Sad Janka Kráľa (SJK) pre poruchu na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí. Porucha zasiahla dodávku vody do areálu Incheby, a tiež do niekoľkých ulíc v Petržalke.

Primátor uviedol, že dôvodom havárie potrubia, vedúceho od vodného zdroja Pečniansky les, bola opotrebovanosť materiálu. „Sad Janka Kráľa má problém, pretože rúra, ktorá držala od roku 1971, praskla a veľmi veľa hektolitrov vody vytieklo do sadu,“ poznamenal Vallo. Ako dodal, Bratislavská vodárenská spoločnosť vedela relatívne skoro, že klesá tlak v potrubí, avšak ventil sa nachádza takmer dva kilometre od miesta, ktoré uzavreli, preto stihlo ešte množstvo vody vytiecť. „Dnes je hlavnou úlohou zabezpečiť SJK, ide hlavne o stromy, ktoré môžu mať problém s podmytím koreňov,“ doplnil Vallo a zároveň vyzval návštevníkov, aby sa v záujme vlastnej bezpečnosti nepribližovali k miestam, ktoré bolo zaplavené.

„Vďaka našim krajským hasičom budeme dnes odčerpávať to najväčšie jazero do Dunaja, takže to by malo postupne zmiznúť,“ priblížil primátor s tým, že následne začnú so skúškami stromov v sade s arboristom, aby vedeli, či je prostredie SJK bezpečné pre návštevníkov. Čo sa týka areálu Cvičko pod Mostom SNP, ten budú musieť podľa Valla dočasne demontovať. „Všetky prvky sú v poriadku, keďže ide o prvky do exteriéru, avšak budeme musieť urobiť nový povrch, nakoľko asfalt, ktorý sa nachádzal pod povrchom z gumy, voda úplne odplavila,“ doplnil s tým, že všetky zmeny v záujme bezpečnosti sa budú snažiť vykonať čo najskôr a budú o nich včas informovať.


Zdroj: BVS

Pridaj komentár