Dátum: 1. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Najviac ľudí počas Silvestra ošetrili v ružinovskej nemocnici

Bratislavskí policajti počas Silvestra preverovali celkovo 88 oznámení.

Najviac ľudí počas osláv Silvestra v rámci univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) ošetrili v Nemocnici Ružinov. Ako UNB informoval v tlačovej správe, 23 pacientov z celkového počtu 53 ľudí priviezli vozidlá záchrannej zdravotnej služby. Počas večera a noci sa na centrálnom prijímacom oddelení vyskytlo osem opitých, ale aj jeden pacient, ktorý sa zranil pri narábaní s pyrotechnikou. Toho museli ošetrovať na očnom oddelení, ako aj kvôli popáleninám.

„V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej bol silvestrovský deň veľmi pokojný. Dvaja ľudia si zranili ruku po páde, ďalší členok,“ informovala UNB. Doplnila, že približne dve hodiny pred polnocou sa na urgentnom príjme ocitol muž so zranením po bitke. „Ani na centrálnom príjme v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch nemali veľa roboty. Okrem jedného pádu z rebríka, pri ktorom muža pod vplyvom alkoholu museli hospitalizovať na traumatologickom oddelení, riešili ešte prípad opitého poľovníka, ktorý spadol z posedu,“ dodala UNB.

Podľa hovorcu bratislavskej polície Michala Szeiffa preverovali policajti počas Silvestra celkovo 88 oznámení. „Najčastejšie sa oznámenia týkali prípadov rušenia nočného pokoja, ďalej používania pyrotechniky, občianskeho spolunažívania a podobne. Na osobnej slobode bolo obmedzených celkovo päť osôb,“ uviedol hovorca. Doplnil, že v súvislosti s porušením zákazu vychádzania uložili policajti v blokovom konaní celkovo 13 pokút v celkovej výške 370 eur.

Pridaj komentár