Dátum: 22. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Najbližší víkend sa bude niesť v znamení viacerých kultúrnych podujatí

V Karlovej Vsi otvoria Kultúrne a športové leto, v Dúbravke bude víkend remesiel a čerešní.

Najbližší víkend 26. a 27. júna sa bude niesť v Bratislave v znamení viacerých kultúrnych podujatí, ktoré pripravujú jednotlivé mestské časti. V Karlovej Vsi odštartujú Karloveské kultúrne a športové leto, v Dúbravke bude víkend remesiel a čerešní, v Novom Meste začne premietať Letné kino na Kuchajde. Podujatia sú súčasťou Bratislavských mestských dní. Hlavné mesto pripravilo počas víkendu napríklad Dni otvorených dverí v Primaciálnom paláci a v ďalších inštitúciách, veľké dopravné ihrisko pre deti v Sade Janka Kráľa, prehliadky mesta so sprievodcami, vyhliadkové plavby na Dunaji či jazdy historickými električkami.

Karloveské kultúrne a športové leto

Karloveské kultúrne a športové leto

Karloveské kultúrne a športové leto odštartuje v sobotu dopoludnia v botanickej záhrade divadelno-koncertným programom. V Novej lodenici bude Deň otvorených dverí. „Klub vodných športov pripravil stanoviská s hrami pre deti, ukážky rôzneho vodáckeho materiálu a možnosť povoziť sa na pramiciach po Karloveskej zátoke,“ uviedol hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes. Pre deti bude pripravený program na ihrisku pri rodinnom centre Klbko. „Popoludnie sa bude niesť v znamení hľadania pokladu s rodinným centrom Dlháčik. V športovom areáli na Majerníkovej bude pripravený program plný dobrodružstiev, úloh a zábavy,“ doplnil hovorca. Program bude sprevádzať aj vernisáž fotografií, či cvičenie vo Vodárenskej záhrade. Večer budú premietať filmy v Líščom údolí.

Dúbravský festival remesiel a Čerešňový juniáles

Dúbravský festival remesiel a Čerešňový juniáles

V Dúbravke sa začne štvordňové podujatie, ktoré spája Dúbravský festival remesiel a Čerešňový juniáles, už vo štvrtok 24. júna vernisážou drotárskej výstavy v Galérii Villa Rustica. „V piatok pokračuje vyrezávaním sôch motorovou pílou, ukážkou tradičných remesiel aj razbou dúbravských dukátov,“ uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová. „Počas víkendu sa pridá k remeselníkom a rezbárom aj kultúrny a športový program,“ priblížil vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke Ľubo Navrátil. Pre deti je pripravené divadielko a pre všetkých folklórne a hudobné vystúpenia.

Letné kino na Kuchajde

Letné kino na Kuchajde
zdroj: facebook.com/Kino.Kuchajda

V Novom Meste štartuje v sobotu 26. júna 11. ročník Letného kina na Kuchajde. Premietať budú každú letnú stredu a sobotu – v júli od 21:30 a v auguste od 21:00. „O výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním na internete, v ponuke bude vždy dvojica filmov. Dramaturgia je nastavená tak, aby si v priebehu leta prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov,“ uviedol hovorca Nového Mesta Marek Tettinger. Miestom projekcii bude amfiteáter v priestoroch Kuchajdy pri vstupe od OC Vivo s kapacitou zhruba 200 miest na sedenie. „Letné kino na Kuchajde sa bude konať v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Návštevníci budú musieť dodržiavať všetky bezpečnostné a hygienické podmienky a riadiť sa pokynmi organizátora,“ uzavrel Tettinger.

Pridaj komentár