Dátum: 3. mája 2024 Autor: Metropola Komentáre: 0
Na viacerých školách v hlavnom meste nahlásili bombu

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave preverujú oznámenia o údajnom uložení výbušnín v priestoroch viacerých škôl na území Bratislavy. Informuje o tom bratislavská polícia na sociálnej sieti. Bližšie informácie poskytnú, keď to situácia umožní.

Aktualizované: Bomby na školách nenašli, vyučovanie pokračuje

Bratislavskí policajti dnes ráno preverovali oznámenia o uložení výbušnín na viacerých školách v hlavnom meste. Niektoré školy poslali žiakov domov, v iných vyučovanie po prehliadke priestorov školy pokračuje. Oznámenie o údajnej výbušnine dostali viaceré školy v Petržalke, Ružinove, či Novom Meste. V Petržalke evakuovali žiakov zo Základnej školy (ZŠ) Černyševského a Budatínska. Po prehliadke pokračujú vo vyučovaní.

O aktuálnej situácii informoval aj starosta Ružinova Martin Chren. „Niekoľko našich základných škôl dostalo ráno výhražný e-mail. Rovnaký bol hromadne rozoslaný, podľa dostupných informácií, na najmenej 25 základných škôl v hlavnom meste,“ uviedol. Ako dodal, po počiatočnom prerušení vyučovania sú školy v kontakte s políciou, ktorá kontroluje ich priestory.

„Pri dodržaní všetkých preventívnych postupov nie je potrebné podliehať nejakej panike a hrozba nie je považovaná za akútnu. Vyučovanie na našich školách pokračuje,“ doplnil Chren. Mestská časť Nové Mesto je rovnako v úzkom kontakte s políciou, ktorá monitoruje situáciu a prijali dôkladné opatrenia na zaistenie bezpečnosti. „Polícia neodporúča evakuáciu škôl, aby sa predišlo panike a vyučovanie pokračuje,“ konštatuje mestská časť.

Oznámenie o výbušnine v priestoroch školy dostala aj bratislavská Cambridge International School. Študenti z Primary boli umiestnený do Materskej školy na Bohunovej ulici, Secondary študenti mohli ísť domov, nakoľko škola dnes už nebude otvorená. Študenti si zatiaľ nemôžu vyzdvihnúť osobné veci. Udalosť má vplyv aj na Cambridgeské skúšky pre Y11-13, ktoré sa budú konať v náhradnom termíne.


Pridaj komentár