Dátum: 10. septembra 2021 Autor: Michal Bartek Komentáre: 0
Na Filmový chodník slávy pribudli dve nové mená

Projekt FILMOVÝ CHODNÍK SLÁVY vznikol s cieľom pripomínať budúcim generáciám velikánov slovenskej divadelnej a filmovej scény. Vo štvrtok, 9. 9., naň pribudli mená dvoch legiend slovenského humoru – Milana Lasicu a Júliusa Satinského.

,,Som nesmierne rada, že tento projekt vznikol, pretože je to projekt pre budúce generácie. V tomto filmovom chodníku sú uložené dlaždice takých hercov, ktorí ovplyvnili vývoj slovenského divadelníctva aj kinematografie,“ hovorí autorka projektu Mária Reháková

Filmový chodník slávy - autorka projektu Mária Reháková
autorka projektu Mária Reháková a moderátor Juraj Bača

Rok 2021 je rokom, kedy Slovensko opustila legenda slovenského humoru a herectva Milan Lasica. Tvoril nezameniteľnú a nerozlučnú dvojicu s Julom Satinským, a tak bolo jasné, že – hoci – in memoriam – dať poctu týmto velikánom slovenského humoru.

Zároveň sme tak aj splnili sen Milana Lasicu, ktorý túžil po tom, aby jeho meno zostalo aj po jeho smrti „umiestnené“ na mieste, kde ho budú môcť vidieť budúce generácie…,“ dodala Mária Reháková.

Obaja, či už Milan alebo Julo si priali, aby ľudia za nimi neplakali, ale naopak spomínali s úsmevom. Dúfam, že ľudia, ktorí pôjdu okolo a vedia čítať, tak sa usmejú a tie úsmevy rozžiaria Bratislavu,“ povedala manželka Milana Lasicu Magda Vášáryová.

Filmový chodník slávy - manželka Milana Lasicu Magda Vášáryová
manželka Milana Lasicu Magda Vášáryová

Pridaj komentár