Dátum: 8. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mužovi, ktorý v sobotu strieľal na Obchodnej ulici, hrozí až 10-ročný trest

Tomáša Š. z Bratislavy obvinili z trestného činu výtržníctva a z drogovej trestnej činnosti.

Až 10-ročný pobyt za mrežami hrozí 30-ročnému Tomášovi Š. z Bratislavy, ktorý v sobotu ráno strieľal na Obchodnej ulici v hlavnom meste. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) obvinil Tomáša z trestného činu výtržníctva spáchaného závažnejším spôsobom konania, ako aj zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinený v sobotu 6. novembra v ranných hodinách po predchádzajúcej hádke s iným mužom vytiahol plynovú strelnú zbraň a dvakrát po mužovi vystrelil. Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) spolu s hliadkami Mestskej polície Bratislava vypátrali podozrivého muža ukrytého pod autom v jednej z uličiek Obchodnej ulice. „Muž pred hliadkou zahodil kapsičku, v ktorej sa nachádzalo vrecúško s neznámou kryštalickou látkou,“ uviedol policajný hovorca.

Podľa výsledkov skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, množstvo zaistenej kryštalickej látky zodpovedá 558 dávkam metamfetamínu. „Obvinený muž je v súčasnosti umiestnený v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uzavrel Szeiff.


Pridaj komentár