Dátum: 24. januára 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Muž zaútočil na 15 ročného tínedžera s pištoľou

Mestskí policajti zadržali v piatok muža, ktorý zaútočil pištoľou na 15-ročného tínedžera.

Krátko po pol deviatej večer dobehol zranený tínedžer na stanicu Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. Hliadka mu ihneď privolala rýchlu zdravotnú pomoc, nakoľko mal silné krvácanie z hlavy po opakovaných úderoch pažbou pištole.

Mestskí policajti spolu so služobným psom ihneď bežali do podniku, kde došlo k útoku. Páchateľa našli schovávať sa v podkrovnej časti domu, v ktorom je bar. Policajti ho niekoľkokrát vyzvali, aby im ukázal ruky a ľahol si na zem. Keďže na výzvy nereagoval a bola veľká šanca, že zbraň, s ktorou už raz útočil, môže otočiť aj proti nim, rozhodli sa použiť služobného psa. Ten páchateľa udrel náhubkom do tváre a aj vďaka tomu sa mestským policajtom podarilo podozrivého zadržať.

Zadržaný zo začiatku popieral, že by mal zbraň. Tú sa však mestským policajtom podarilo nájsť odhodenú pod schodmi do podkrovia. Pri prehliadke našli u 20-ročného muža aj jednu zo súčiastok, ktorá patrí do zbrane.

Mestskí policajti zabezpečili miesto činu a aj zbraň do príchodu technikov a po spísaní záznamu odovzdali podozrivého do rúk Policajného zboru.


Pridaj komentár