Dátum: 7. marca 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Moderné zdravotnícke zariadenie príjme pacientov z celého Slovenka

V Bratislave po sedemnástich rokoch znova funguje legendárna poliklinika Bezručova. Včera tu v prítomnosti starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej oficiálne otvorili moderné medicínske zariadenie. Známa značka Bezručova – a architektonicky cenná budova, tak dostali druhú šancu.

Legendárna Bezručova opäť funguje

Zrekonštruovanú polikliniku Bezručova pre pacientov otvorili 1. marca 2022, no až včera tu slávnostne prestrihli pásku. Ako uviedol medicínsky riaditeľ zariadenia prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. vynovená Bezručova predstavuje koncept medicínskych centier, to znamená, že na jednom mieste sú sústredené zákroky a vyšetrenia pre pacientov s daným ochorením. Je tu napríklad centrum všeobecného lekárstva, gynekologické centrum, tiež neurologické, reumatologické a kožné centrum. Každé centrum má svoju recepciu, kde  s pacientmi budú komunikovať medicínski koordinátori. Lekári budú môcť v rámci ambulantnej starostlivosti podávať infúznu a biologickú liečbu pri rôznych zápalových ochoreniach, tiež poskytnúť denzitometrické vyšetrenie a takisto bezbolestné endoskopické a kolonoskopiscké vyšetrenia analgosedácia lebo anestézii.  Ide teda o výkony, ktoré sa bežne realizujú iba vo väčších centrách.

Legendárna Bezručova opäť funguje

Okrem Bratislavčanov je poliklinika otvorená aj pre pacientov z celého Slovenska. Bezručova má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami, takže liečba je tu bezplatná. Prof. Mudr. Hlavatý na otvorení tiež uviedol, že jedným z cieľom je skrátiť čakacie lehoty na vyšetrenia špecialistom. Tie sa totiž dnes v regiónoch pohybujú od dvoch do šiestich mesiacov. Bezručova chce ponúkať rezervačné termíny mimo ordinačných hodín. Medicínsky riaditeľ tiež upozornil, že jednou z domén bude aj prevencia. Záujemcovia budú môcť absolvovať preventívne prehliadky u všeobecného lekára, gastroenterológa a kožného lekára – napríklad vyšetrenie znamienok, či spomínanú kolonoskopiu.  

Legendárna Bezručova opäť funguje

„Som rada, že sa otvorilo to zdravotnícke zariadenie, ktoré zodpovedá úrovni 21. storočia a európskym štandardom. Veľmi si cením, ako sa staré – teda pôvodná funkcionalistická architektúra, spojila s novým, s novou medicínou,“ uviedla okrem iného na otvorení starostka Starého Mesta Aufrichtová. Celkové investície do Bezručovej predstavovali sumu tri milióny eur, z toho dva milióny „zhltli“ rekonštrukčné práce, za jeden milión nakúpili medicínske prístroje. Polikliniku Bezručova  prevádzkuje súkromná spoločnosť Cliniq, pričom samotnú rekonštrukciu začali pred tromi rokmi. Pred tým budova chátrala, pobývali v nej bezdomovci.

Viera Mašlejová

FOTO: Ramon Leško

Pridaj komentár