Dátum: 1. decembra 2020 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Moderné ihrisko pre deti

Nové hracie prvky na ihrisku, bezpečné dopadové plochy, zeleň namiesto asfaltu, múr vyzdobený mladými výtvarníkmi, ale aj vynovená fasáda či opravená terasa – to je len časť úprav, ktoré mestská časť Staré Mesto v spolupráci so spoločnosťou Finep zrealizovala v materskej škole na Beskydskej ulici.

Moderné ihrisko pre deti

Zrenovovaný dvor škôlke a najmä deťom slávnostne odovzdali zástupcovia mestskej časti a investora v piatok 27. novembra.

Materská škola na Beskydskej patrí v Starom Meste k tým menším, zvyčajne tu v dvoch triedach nie je viac ako tridsať detí. Výhody malého, rodinného kolektívu však už takmer päť rokov zatieňoval fakt, že malí škôlkari boli ukrátení o vlastný dvor. Ten pri škôlke bol zanedbaný, plný betónu a asfaltu, s minimom zelene a navyše nie veľmi bezpečný, keďže v tesnej blízkosti sa realizovala výstavba. „Na vonkajšie aktivity sme museli z bezpečnostných dôvodov chodiť až do parku na Račianskom mýte, čo bolo dosť náročné. Najmä na začiatku školského roka, keď sme to museli absolvovať s úplne malými, trojročnými deťmi,“ priznala riaditeľka materskej školy Beskydská Blažena Pajtinková. „Tým viac sa tešíme z výsledku. Dvor je krásny, účelový a sme radi, že ho konečne budeme môcť využívať naplno.“

Kompletnú rekonštrukciu škôlkarského dvora ukončila mestská časť v spolupráci so spoločnosťou Finep koncom novembra. Spustnuté ihrisko sa zmenilo na nepoznanie, úpravy sa dočkala aj samotná budova materskej školy.

Pôvodne sivé múry oživili svojimi dielami mladí výtvarníci, študenti z VŠVU Jozef Mnich a Erik Ždiľa. Maľby ozdobili múr, ktorý škôlku obkolesuje – zvonka i zvnútra -, a vtipným nápadom aj schodisko do škôlky, ktoré zmenili na farebné pastelky.

Okrem dvora úpravami prešla aj kanalizácia, dažďové zvody a dažďové koše. Škôlka dostala novú fasádu, sokel, zrealizovala sa aj izolácia rozľahlej terasy. Mestská časť tiež vymenila vonkajšie umývadlá.

„Udialo sa tu toho naozaj veľa. Asfalt a betón nahradila tráva, deti dostali nové a bezpečné preliezky – nechýbajú certifikované dopadové plochy. Mysleli sme na to, aby aj výzdoba bola moderná a edukačná a jej stvárnenie podnetné – nakoľko je škôlka umiestnená vo vysoko urbanizovanom prostredí. Som presvedčená, že sa to podarilo a verím, to ocenia deti, učiteľky aj rodičia,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Pridaj komentár