Dátum: 18. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestská polícia denne zachraňuje podchladených ľudí, verejnosť žiada o spoluprácu

Príslušníci mestskej polície počas posledných dní riešili niekoľko vážnych prípadov podchladených ľudí.

Mestská polícia v Bratislave (MsP) denne zachraňuje podchladených ľudí, verejnosť žiada o spoluprácu. „Príslušníci MsP počas posledných dní riešili niekoľko vážnych prípadov podchladených ľudí,“ informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko. Ako dodáva, viacero z nich našli v rámci vlastne hliadkovej činnosti alebo skúseností z terénu. „K mnohým nás privolali aj obyvatelia Bratislavy. Spoluprácou s mestským terénnym tímom sa snažíme prispieť k znižovaniu úmrtí zapríčinenými tuhou zimou,“ dodáva.

Mestskí policajti podľa Borka nemajú možnosť kontrolovať nepretržite všetky verejné priestory, preto oceňujú pomoc od ľudí v Bratislave. „V spolupráci so sociálnymi pracovníkmi magistrátu aktívne vyhľadávame ľudí, ktorí sa ocitnú v núdzi. Už od začiatku zimy im hlavné mesto prostredníctvom našich hliadok poskytuje materiálnu pomoc, napríklad v podobe karimatiek, spacích vakov, diek, rukavíc, šálov či čiapok,“ ozrejmil Borko. Hliadky MsP zároveň ľudí na ulici informujú o možnosti využitia krízových ubytovacích zariadení. „Jedným z nich je aj zimný krízový nocľah na Hradskej 2/B, ktorý hlavné mesto otvorilo 15. januára. Môžu ho navštíviť ľudia, ktorí z rozličných dôvodov nevyužívajú iné ubytovacie možnosti,“ doplnil.

Mestská polícia zároveň žiada obyvateľov Bratislavy, aby boli všímaví k svojmu okoliu. „Ak uvidíte človeka so zdravotnými problémami, v núdzi alebo napríklad zmäteného, privolajte MsP prostredníctvom linky 159 alebo rýchlu zdravotnú pomoc na čísle 155,“ uzavrel Borko.

Pridaj komentár