Dátum: 6. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Armáda špásy: Mesto hľadá dobrovoľníkov do tímu Nočnej pomoci, ktorý bude v uliciach počas víkendov

Budú ho môcť využiť ľudia, ktorí potrebujú odprevadiť domov, stratili sa od skupiny, či nemajú s kým bezpečne počkať na zastávke.

Bratislava hľadá dobrovoľníkov do tímu Nočnej pomoci, ktorý bude v uliciach hlavného mesta počas najfrekventovanejších víkendových hodín. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, okrem mestskej polície, štátnej polície či záchrannej zdravotnej služby bude po novom k bezpečnosti a znižovaniu rizík v nočnej Bratislave prispievať aj dobrovoľnícka Nočná pomoc tzv. Armády špásy. Tá sa bude v piatky a soboty od 23:00 do 3:00 sústreďovať na miesta, kde sa koncentruje nočný život a bude mať sedem členov.

Armáda špásy: Mesto hľadá dobrovoľníkov do tímu Nočnej pomoci, ktorý bude v uliciach počas víkendov

Nočnú pomoc budú môcť využiť ľudia ktorí potrebujú odprevadiť domov, stratili sa od skupiny, stratili telefón, kabelku alebo peňaženku, nemajú s kým bezpečne počkať na zastávke alebo potrebujú niekoho, kto im podá pohár vody či poradí v aktuálnej situácii. „Bratislava tak nadviaže na podobné koncepty, ktoré už fungujú v zahraničí ako Street Angels, Night Owls, Night Safe, Community Patrol, Guardians a iné,“ konštatuje samospráva s tým, že ide o služby, ktoré preventívnymi krokmi pomáhajú zmenšovať mieru ohrozenia, ktorú niekedy nočný život predstavuje.

Pridajte sa ako dobrovoľníčka/dobrovoľník k Nočnej pomoci! ⚡ Blúdenie ulicami, stratená partia či stratená rovnováha? To všetko pomôžeme vyriešiť počas našej služby 👉https://bit.ly/nocna_pomoc_registracia

Pridaj komentár