Dátum: 22. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Medveď Félix z bratislavskej ZOO konečne v novom výbehu

Každý kto navštívil ZOO v Bratislave určite neprehliadol betónový výbeh pre medveďa, ktorý pôsobí naozaj smutne a navyše už ani nespĺňa požiadavky na chov zvierat. Výbeh bol preto rozšírený a čakalo sa iba na reakciu samotného medveďa, ktorý doteraz nič iné nepoznal.

Medveď celý život prežil v betónovom výbehu

Medveď Félix má 27 rokov a celý život prežil v betónovom výbehu, ktorý bol vybudovaný ešte v 60. rokoch minulého storočia. Félix v ňom síce bol možno spokojný avšak pohľad na to, aký malý výbeh a navyše bez zelene má taká veľká šelma ako je medveď, bol naozaj smutný. Tento výbeh už dnes ani nespĺňa potrebné podmienky na chov zvierat.

Medveď Félix z bratislavskej ZOO konečne v novom výbehu
Zdroj: Tomáš Hulík, ZOO Bratislava

Pracovníci ZOO sa preto po porade s rakúskymi odborníkmi na medvede rozhodli jeho výbeh rozšíriť. Bolo to prijateľnejšie riešenie ako medveďa premiestniť do úplne nového výbehu. Mohlo by mu to spôsobiť šok, ktorý by mohol vyústiť až do zdravotných problémov. Prepojili teda tunelom susedný výbeh s jeho pôvodným. Félixovi však trvalo skoro dva mesiace než sa odvážil nový výbeh vyskúšať. Zlom prišiel až pred pár dňami a medveď sa v novom výbehu spokojne poprechádzal.

Medveď Félix z bratislavskej ZOO konečne v novom výbehu
Zdroj: ZOO Bratislava

Pridaj komentár