Dátum: 14. júna 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Letná čitáreň v Medickej záhrade štartuje svoju 19. sezónu

Letná čitáreň v Medickej záhrade v bratislavskom Starom Meste štartuje svoju 19. sezónu. Ako informuje Lenka Čechvalová zo Staromestskej knižnice, počas leta prinesie 40 podujatí pre dospelých aj deti. Otvorenie sa uskutoční 17. júna o 10.00 workshopom s ilustrátorkou Danielou Olejníkovou. Letná čitáreň bude otvorená do 31. augusta, v pracovné dni od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 14:00.

„V ponuke nájdete takmer 80 titulov slovenských aj cudzojazyčných periodík. Začítať sa môžete do publicistických, spoločenských a umenovedných časopisov či lifestylových magazínov o cestovaní, zdraví, bývaní a záhradkárčení,“ priblížila Čechvalová s tým, že na svoje si prídu aj deti. V knižnom domčeku budú k dispozícii knihy, ktoré dostali druhú šancu, pričom vybrať a prispieť doň môže každý. Dostupné bude aj WiFi pripojenie.

Počas 19. ročníka je pripravený pestrý kultúrny program pre všetky vekové kategórie. Cyklus Čítanie v tráve sprostredkuje stretnutia so slovenskými autormi, Rozprávanie o Bratislave zas zavedie do starého Prešporka. Pre seniorov sú určené konzultácie o používaní mobilného telefónu. „Deň starých rodičov a seniorov môžete s rodinou osláviť na medzigeneračnom podujatí SPOLU a NAPLNO, ktorý každoročne organizuje Kreatívny Klub Luna,“ poznamenala Čechvalová.

Pripravená je aj burza kníh, beseda o spotrebiteľských právach súvisiacich s dovolenkovaním či cestopisy a filmové premietania. „Spoznáte príbeh staviteľskej rodiny Zacharovcov aj kultúru rôznych krajín so združením Mareena,“ dodala Čechvalová. Na deti čakajú divadelné predstavenia, ktoré vznikli na motívy rozprávkových kníh, tvorivé dielničky s RC Prešporkovo, zážitkové čítania, burzy knižiek a hračiek, či premietanie animovaných filmov.


Pridaj komentár