Dátum: 22. februára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Kuchynský bioodpad budú od budúceho týždňa odvážať dvakrát týždenne

Bratislavská mestská spoločnosť OLO – Odvoz a likvidácia odpadu začína od pondelka 27. februára s odvozom kuchynského bioodpadu (KBO) dvakrát týždenne. Ako informuje hovorkyňa OLO Zuzana Balková, z dôvodu optimalizácie vo vybraných mestských častiach Bratislavy menia aj odvozové dni. „Optimalizáciou zvozov sa OLO snaží o znižovanie uhlíkovej stopy pri zvoze odpadu,“ uviedla Balková.

Od zavedenia zberu KBO v októbri 2021 do konca januára 2023 sa v Bratislave vyzbieralo už viac ako päťtisíc ton KBO. Ten sa v hlavnom meste zbiera celoročne, pričom interval odvozu sa mení sezónne. Od budúceho týždňa sa tak zmení interval zvozu KBO z jedenkrát týždenne na dvakrát týždenne. V takomto intervale sa bude KBO zbierať až do 2. decembra. Obyvatelia, ktorí si minulý rok nestihli vyzdvihnúť balíčky na zber KBO, si ich môžu prevziať dodatočne v centrále OLO.

Zmena termínov zvozu sa dotýka približne 6 400 odvozových miest v Bratislave, okrem mestských častí Vajnory, Jarovce a Čunovo. „Obyvateľov rodinných domov, ktorých sa zmena týka, bude OLO informovať elektronicky – prostredníctvom SMS a e-mailu. O zmene bude informovať aj správcov bytových domov,“ poznamenala Balková s tým, že odvozové dni si môžu obyvatelia overiť na stránke OLO. Doposiaľ zapojené domácnosti, ktoré už vyčerpali kompostovateľné vrecká zo štartovacieho balíčka, si môžu ďalšie opätovne vyzdvihnúť v centrále OLO od 1. marca.

Pridaj komentár